Demirören: "UEFA'nın Türkiye'ye inancının göstergesi"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirönen 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nin Türkiye'ye verilmesini değerlendirdi.

24 Mayıs 2018, Perşembe 16:01
- A +
Demirören: 'UEFA'nın Türkiye'ye inancının göstergesi'
UEFA Yönetim Kurulu, 2005 yılındaki unutulmaz finalin ardından 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin de İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanmasına karar verdi.

Konuyla ilgili yazılı bir mesaj yayınlayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören bu önemli organizasyonun Türkiye'ye verilmesini "UEFA'nın Türkiye'ye inancının göstergesi" şeklinde yorumladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "Avrupa ve dünya futbol takvimlerindeki en önemli mücevherlerden biri olan 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahibi olarak duyurulmaktan çok memnunuz. Finalin ikinci kez bize verilmesi Avrupa futbol ailesinin ve UEFA'nın Türkiye'ye duyduğu güven ve inancın güçlü bir göstergesi. Olağanüstü uluslararası bir finale ev sahipliği yapma kabiliyetimiz var. İstanbul ve Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun büyüsünü iki yıl boyunca Avrupa ve ötesinden oyuncular ve taraftarlarla paylaşmayı ümit ediyoruz" diye konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...