Demirören: 4506, Aksu: 2837

Beşiktaş'ta nefes kesen başkanlık yarışı dün gece geç saatlerde sona erdi. 20 sandığın tamamında Murat Aksu'ya üstünlük kuran Yıldırım Demirören, rakibine tam 1669 oy fark atıp, üst üste 3. kez başkan olmayı başardı. Türkiye'nin nefesini tutup beklediği müthiş kongreden Demirören ezici üstünlükle galip ayrıldı.

01 Şubat 2010, Pazartesi 04:30
- A +
Demirören: 4506, Aksu: 2837

Murat Aksu’yu 20 sandıkta da geride bırakan Yıldırım Demirören, üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturdu.

Beşiktaş’ta büyük merakla beklenen kongre süreci, Yıldırım Demirören’in başkanlığıyla sonuçlandı... Taraftarların ‘Yeter’ dediği Yıldırım Demirören’e kongre üyeleri ise ‘Yetmez’ dedi ve bir kez daha yetki verdi. Demirören, Murat Aksu’yu büyük bir farkla geçerek üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturdu. Üç yıl daha başkanlık görevini yapacak olan Beşiktaş’ın patronu olan Demirören, büyük bir mutluluk yaşadı. Yeni bir sayfa açtığını belirten Başkan tüm sandıklar açılıp, kazanması kesinleşmeden konuşmaktan kaçındı. Ancak durum kesinlik kazanınca, Demirören mutluluğunu ailesiyle birlikte yaşadı.

İlk sandıktan itibaren...
Saat 10.00’da başlayan seçimde, önce kayıt olma ve oy atma süreci gerçekleşti. Saat 17.00’de kapılar kapanıp, oy atma süreci noktalandı. Bu noktaya kadar seçimin başabaş geçeceği düşünülüyordu. Ama sandıklar açılmaya başlandıktan sonra durum değişti, Demirören şov başladı. İlk sandıklardan itibaren rakibine üstünlük kuran Demirören, tarihi kongreden zaferle ayrıldı ve ilk mesajını gönderdi: Beşiktaş’a yakışan bir kongre yaşadık. Hatalarımızdan ders aldık, şampiyonluklar için geliyoruz...

Orhan Yıldırım

 
 

Yıldırım Demirören’in kızı Yelda ve oğlu Erdoğan da büyük bir heyecan içerisinde kongrenin gidişatını takip ettiler ve babalarını tebrik ettiler.

 

Başkan Yıldırım Demirören, salona ayak basar basmaz alkışlar arasında babası Erdoğan Demirören’in elini öptü.

 

Seçim ofisi ile Akatlar arasında mekik dokuyan Yıldırım Demirören, sandıklardan gelen iyi haberleri duyar duymaz soluğu salonda aldı ve sevincini yönetimiyle paylaştı.

İşte Beşiktaş’ın yeni yönetimi
Metin Keçeli
Erdoğan Toprak
Serdal Adalı
Ertunç Soğancıoğlu
Fahrettin Curoğlu
Engin Baltacı
Mete Düren
Doğan Küçükemre
Alaaddin Aykaç
Cengiz Zülfükaroğlu
Emin Önal
Orhan Saka
Sinan Vardar
Mehmet Soysal
Ahmet Akpınar
Hakan Aksoy
Şeref Yalçın
Necip Sever

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...