Dele Alli'nin acıklı hikayesi!

2 Şubat 2015 senesinde Milton Keynes Dons takımından Tottenham'a 5 Milyon Pound'a 5.5 senelik imza attı ardından tekrar aynı takıma kiralık olarak gönderildi.

11 Ocak 2016, Pazartesi 12:16
- A +
Dele Alli'nin acıklı hikayesi!
11 yaşında Milton Keynes'te futbola başlayan Alli, 16 yaşında ilk defa A takım forması giydi.

John Fashanu'nun ısrarlarına rağmen Nijerya forması giymedi. İngiltere'yi U17-18 takımlarında temsil ettikten sonra 2014 senesinde U19 takımında oynadı.

17 Kasım'da Roy Hodgson tarafından Fransa milli takımına karşı oynadı ve jeneriklik bir gol kaydetti.

Gelelim hikayenin diğer tarafına;

Dele Alli'nin annesinin 4 çocuğu var ve bu çocukların hepsi ayrı babadan.

4 evliliği de birer hafta sürmüş. Sadece tek çocuğu  Alli ile beraber yaşamaya başlamış.

Okuldaki hocaları Alli için devamlı olarak annesine şikayette bulunmuş.

Annesi hakiki bir alkolik ve hastane tarafından yardım görmeye başlamış.BU DURUMDA SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ?

Annesi oğluna bakamayacağını anladığı anda Alli'yi son çare olarak  yakın bir arkadaşının akrabalarına evlatlık olarak vermiş.

Hiçbir annenin kolay kolay yapamayacağı bu kararı alırken doğru mu yapmiş yanlış mi bilemem fakat genç bir yeteneğin kaybolmamasına neden olduğu için takdir edilecek bir karar almış.

Bugün Euro 2016 senesinde İngiliz milli kadrosunda olmasına garanti gözüyle bakılan Dele Alli'nin hikayesi burada bitmiyor.

Henüz 18 yaşında olan Alli kimsenin bırakın yaşamayı sokağından geçmeye korktuğu Milton Keynes'in arka sokaklarından bugüne gelmiş.

Önce annesinin kararı ve evlatlık verdiği ailenin Dele Alli'ye kendi çocukları gibi bakması onu bu günlere getirmiş. Babası maddi durumu çok iyi olan bir inşaat firmasının sahibi.

BİLİN BAKALIM ALLİ'NİN MENAJERİ KİM?

Onu evlatlık olarak alıp büyüten ve bugünlere getiren üvey babası Alli'nin menajerliğini yapıyor.

Annesinin çok acı olmasına alkolü yenemeyeceğini anlayarak evladını başka bir aileye vermesi kolay bir iş değil.GELELİM BUGÜNE

Dele ailesinden hiç ayrılmamış ve onları devamlı olarak ziyaret edip maddi olarak yardımda bulunmuş,m ve bu yardıma hala devam ediyor. Nijeryalı babası şu anda Texas'ta yaşıyor ve Alli ile devamlı olarak görüşüyor.

Hayatın getirdiği bütün zorlukların üstesinden gelen Dele Alli'yi mi tebrik etmek gerekiyor yoksa bir anne için en zor kararı veren annesini mi bilemiyorum. 

Alli'yi evlatlık olarak büyüten ailenin babası kendi işini yapan bir insan.

Edip Adanır / Londra temsilcisi
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...