Cristiano Ronaldo transferi yüzünden işçiler greve gidiyor

Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'den Juventus'a transferi İtalyan futbolseverleri heyecanlandırdı. Ancak Juventus'un sahibi Andrea Agnelli'nin patronu olduğu Fiat otomotivin işçileri, yılladır kendilerine zam yapılmazken Ronaldo için toplam 400 milyon euro harcanacak olması karşısında greve gidiyor.

12 Ağustos 2018, Pazar 20:30
- A +
Cristiano Ronaldo transferi yüzünden işçiler greve gidiyor

Cristiano Ronaldo transferi, İtalya'nın Torino kentinin bir numaralı kulübü Juventus'a bayram yaptırırken Fiat fabrikalarının işçilerini öfkelendirdi.


İtalyan medyasına göre hem Juve'nin hem de Fiat'ın sahibi Andrea Agnelli'nin satın aldığı Ronaldo paketinin toplam faturası 340-400 milyon euro arası.


Real Madrid'e Ronaldo'nun bonservisi için 112 milyon euro ödeyen 'İtalyan futbolunun yaşlı hanımefendisi', Portekizli yıldıza da 4 yılda net gelir olarak 120 milyon euro verecek. Bunun üzerine vergi ve diğer masraflar eklendiğinde brüt 240-300 milyon euroyu bulacak. Yani toplam fatura 400 milyon euro civarında olacak.


Üstelik bunun 30 milyon eurosu doğrudan Fiat'ın kasasından çıkacak. Ronaldo'nun bunun karşılığında otomotiv firmasının reklam yüzü olacağı söyleniyor.


Maaşları dondurulmuş halde olan, yıllardır zam alamayan Fiat işçileri için bu haberler bardağı taşıran damla oldu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...