Cocu'dan futbolcularına: Siz oyununuza bakın

Cocu, kulüpte son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak oyuncularına konuşma yapıp, “Gelişmelerin sizinle bir ilgisi yok. Çıkan dedikodulara inanmayın. Sadece futbolunuza odaklanın” dedi.

17 Ekim 2018, Çarşamba 03:55
- A +
Cocu'dan futbolcularına: Siz oyununuza bakın

Fenerbahçe’de Volkan Demirel, Aatif ve Dirar’ın kadro dışı kalması ve başkan Ali Koç’un bu kararın gerekçelerini anlatması, büyük ses getirdi. İlerleyen dönemde de benzer önlemlerin alınabileceği iddiası, Phillip Cocu’yu harekete geçirdi.

Hollandalı teknik adam, oyuncularını rahatlatmak için onlara adeta psikolog gibi yaklaşıp bir konuşma yaptı. 47 yaşındaki çalıştırıcı, “Gelişmelerin sizinle ilgisi yok. Mümkün olduğu kadar bu konuda yapılan haberlerden, dedikodulardan uzak durun, inanmayın. Benim için önemli olan performansınız. Sadece futbolunuza odaklanın. Bunun dışındaki hiçbir şey beni ilgilendirmiyor. Taraftarımız bizden iyi futbol ve galibiyet istiyor” ifadelerini kullandı.

‘Kazanın, gerisi gelir’

Cocu, “Sivasspor maçı ile başlayacak yeni dönemde herkese farklı bir Fenerbahçe izletmeliyiz. Bunu başardığımız an sonrası zaten kendiliğinden gelir. Zirve ile aramızdaki fark kolay kapanır. Sabırlı olmalı ve işimize odaklanmalıyız” diyerek oyunculara moral depoladı.

Yusuf Dursun

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...