Cim Bom'dan iki sert açıklama

Galatasaray Kulübü, basında çıkan abzı haberlerle ilgili resmi siteden iki tane açıklama yayımladı.

03 Mayıs 2012, Perşembe 15:50
- A +
Cim Bom'dan iki sert açıklama

Galatasaray.org'da yayımlanan iki açıklama şöyle;

Birinci açıklama;

Açıklama

2.5.2012 tarihinde oynanan Galatasaray-Trabzonspor müsabakasının devre arasında Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim ile Lig TV çalışanı olarak görev yapan bir kameraman arasında yaşandığı iddia edilen olay, bir gazeteye ait internet sitesinde gerçeğe aykırı olarak yayınlanmıştır.

Nitekim anılan internet sitesi, haberin doğruluk ve gerçeklik taşımaması karşısında duyarlılık göstermiş ve haber çok kısa bir sure sonra yayından kaldırılmıştır.

Bu vesile ile, basın ve yayın kuruluşlarının yayınlayacakları haberlerin doğruluk ve gerçeklik sınırlarını aşması halinde gerekli hukuki yollara başvurulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü


İkinci açıklama;

Açıklama

Bugün bazı medya organlarında yer alan ifadelerden hakemler ve gözlemci tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na yollanan ve henüz resmi olarak hiçbir şekilde bildirimi yapılmamış gizli kalması gereken raporların birtakım gazetecilere bilinçli olarak sızdırılarak spor kamuoyunda bir beklenti oluşturulmaya çalışıldığı anlaşılmaktadır.

Galatasaray Kulübü’ne herhangi bir bildirim ve savunma talebi gönderilmeden, maç sonrası daha oyuncuların teri bile kurumadan bir iletişim rekoru kırarcasına servis edildiği anlaşılan bu bilgilerin kaynağı malum yapılan servis ise manidardır.

Bu haberin ve arkasında yatan "gelişmelerin", Galatasaray Spor Kulübü'nü cezalandırmak için sezon başından bu yana görülen olaylar zincirinin ve planlanmış bir senaryonun parçası olduğu açıkça görülmektedir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak bu senaryoyu boşa çıkarmaya kararlıyız. Camiamızın Şampiyonluk yolunda bir bütün olarak arkamızda olduğundan eminiz.

Spor kamuoyunun da Türk futboluna telafisi güç bir hasar verecek bu oyunun farkında olduğuna inancımız tamdır.

Galatasaray Spor Kulübü

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...