Cim Bom 35 saniyeyle yırttı

Sivas maçında Ercan Saatçi aleyhine kesintisiz 85 saniye küfür eden Sarı-Kırmızılı taraftarlar, 2 dakika sınırını aşmayınca, gözlemci tezahüratı raporuna yazmadı. Aslan ceza almaktan kurtuldu.

03 Kasım 2009, Salı 04:30
- A +
Cim Bom 35 saniyeyle yırttı

Ercan Saatçi’nin Metin Özülkü ile birlikte internet sitelerinde yayınlanan küfürlü görüntüleri sonrası, Galatasaray taraftarı Sivas maçında Saatçi aleyhinde küfürlü tezahüratlar yapmıştı. Kötü tezahürata rağmen, kulübün ceza almaktan kurtulduğu ortaya çıktı. Taraftarların, maç esnasında Saatçi aleyhine yaklaşık 85 saniye küfür ettiği belirlendi. Tribünlerin ayrıca 15 saniye de hakem Bülent Yıldırım’a küfür ettikleri tespit edildi. Ancak bir kulübün ceza alması için taraftarının kesintisiz iki dakika küfür etmesi gerektiği yönündeki karar nedeniyle temsilcinin kötü tezahüratları raporuna yazmadığı ve Galatasaray’ın 35 saniyeyle ceza almaktan kurtulduğu ortaya çıktı.                                     
Hakan Can

Mini Yorum

Taraftarın uyanıklığı
Bu sezon başında düzenlenen toplantı ve seminerlerde kesintisiz 2 dakika toplu küfür edildiği takdirde, eyleme raporlarda yer verilmesi gerektiği gözlemcilere telkin edilmiş. İki dakikanın altındaki küfürlerin ise rapora yazılmasına gerek olmadığına kanaat getirilmiş. Futbol taraftarı uyanık. Onlar da küfürlerin süresi ceza sınırına gelmeden, kötü tezahüratları yarıda kesiyor. Olay bu kadar basit. Süresi iki dakikayı bulmayan küfürlü tezahüratlarda gözlemcilerin yapabileceği bir şey yok.

Serdar Tatlı

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...