'Çileği soranlar sustular galiba!'

Başkan Aysal, sonunda patladı: “Nerede çilekler diyenler sustular galiba. Galatasaray dışında hiçbir güç Galatasarayımız'a zarar veremez. Kıskanacaklar varsa kıskansınlar, saldıracaklar varsa saldırsınlar. Ama bilsinler ki, vizyonumuz ne kadar büyükse, oraya kadar gideceğiz”.

31 Mart 2013, Pazar 02:30
- A +
'Çileği soranlar sustular galiba!'

Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Ünal Aysal, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Mali Genel Kurul’da önemli açıklamalar yaptı. “Şampiyonluklar da, çeyrek finaller de Galatasaray için sadece ara duraktır” diyen Aysal, “Galatasaray’ın ebediyete kadar sürecek yolculuğunde hedefleri, misyonu bellidir. Bugün geldiğimiz noktada dünyada yeniden konuşulur duruma geldik. Nerede çilekler diyenler, beceremezler diyenler sustular galiba. Ortada yoklar. Uluslararası turnuvalara, Emirates turnuvalarına davet alıyoruz. Kullanılan tabir şu: Galatasaray Avrupa’nın elitleri arasına katıldı. Her gün ünlü bir oyuncu, büyük bir kulüp olan Galatasaray’a ilgisini belirtiyor. Bunun verdiği manevi haz, hiçbir şeyle ölçülemez. Marka değerimiz her gün biraz daha yükseliyor. Bu popülerliğin maddi getirileri de var. ‘Size 1 milyona daha aza gelirim’ diyen oyuncular var” ifadesini kullandı.

‘Fark açılmasın diye engellendi’

“En büyük hazinemizin Galatasaray markası olduğunu biliyoruz” sözleriyle konuşmasına devam eden Başkan, “Bizi öldürmeyen her şey bizi daha güçlü kılar. Farkın açılmaması adına sermaye artırımı girişimimize engel olmaya kalkanlar oldu. Bu olanlar süreci sadece 6 ay geciktirdi. Üstelik bu adımın, yoğun bir kıskançlık, karalama ve asılsız dedikodular yaratılan bir ortamda atıldığını unutmayalım. Galatasaray dışında hiçbir güç Galatasarayımız’a zarar veremez. Kıskanacaklar varsa kıskansınlar, saldıracaklar varsa saldırsınlar. Misyonumuz neyi emrediyorsa, vizyonumuz ne kadar büyükse, oraya kadar gideceğiz. Hep birlikte, el ele, omuz omuza” açıklamasını yaptı.

‘Yetkide çok cimri davrandım’

Aysal, eleştiriler üzerine şunları dile getirdi: “Bana 2011 yılı temmuz ayındaki olağanüstü genel kurulda çok geniş yetkiler verdiniz. Bu yetkilerin hangisini kullandım? Son derece cimri davranarak sadece muayyen bir hisse senedi satışıyla sistemi döndürmeye çalıştım. Sermaye artırımını benim yerimde kim olsa yapmak zorundaydı. Bu paralar hiçbir yere gitmedi, Galatasaray için harcandı.”

İbra edildi bütçe tamam

Galatasaray Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda Ünal Aysal yönetimi, mali ve idari bakımdan ayrı ayrı ibra edildi. Bununla beraber 2013 yılı bütçesi de onaylandı. Kulübün 2013 yılı gelirleri 158 milyon 327 bin 507 lira, giderleri ise 155 milyon 236 bin 743 lira olarak planlandı ve 3 milyon 90 bin 764 lira artı gelir farkı beklentisi gösterildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.