Cesur Yürekler İsrail'de

Bedensel Engelliler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ilk üç mücadelesi verecek olan Tekerlekli Basketbol A Milli Takmımız, şampiyonanın yapılacağı Nazareth kentine umutlu gitti.

06 Eylül 2011, Salı 14:34
- A +
Cesur Yürekler İsrail'de

Litvanya'da devam eden Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda zirve mücadelesi veren 12 Dev Adam'dan sonra, Türk basketbolu ikinci Avrupa sınavını İsrail'de verecek. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımının, Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası için İsrail’e gittiğini bildirdi. Karakaya, 7-18 Eylül tarihleri arasında İsrail’in Nazareth kentinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılmak üzere erkek milli takımının İsrail’e gittiğini, kadın milli takımının ise 8 Eylül’de bu ülkeye gideceğini ifade etti.

İsrail'de de hedef Olimpiyat vizesi

Sporun engel tanımadığını ve İsrail’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten Karakaya, şunları kaydetti: "Hedefimiz ilk 4’e girerek Londra Paralimpik Oyunları için vize almak. Ayrıca iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerde yaşanan gerginlik, şampiyonanın İsrail’de yapılıyor olması nedeniyle saha içinde ve dışında yaşanabilecek olumsuzluklar ve tahriklere karşı Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’na (IWBF) yazılı olarak başvuru yaparak, gerekli tüm önlemlerin alınmasını istedik. IWBF’in İsrail Federasyonu ve yerel organizasyon komitesine ülkemizin ve milli takımımızın hassasiyetlerini ilettik."

Önüt: İlk dört sürpriz olmaz
Karakaya, Tekerlekli Sandalye Erkek Milli Basketbol Takımı’nın THY uçağı ile Saat 12:15’de İsrail’e hareket ettiğini hatırlatarak, başkanı olduğu kafilede, antrenör Mehmet Önüt, yardımcı antrenör Celal Demirbaş, basketbolcular, Aytaç Ercan, Özgür Gürbulak, Fikri Gündoğdu, Ali Asker Turan, İsmail Ar, Deniz Acar, Cem Gezinci, Kaan Dalay, Bülent Yılmaz, Ferit Gümüş, Murat Arslanoğlu, Bestami Boz’un yer aldığını bildirdi. Milli Takım antrenörü Mehmet Önüt de şampiyona öncesi umutlu olduklarını belirterek, "Hedef ilk üç. İsrail'de paralimpik oyunları vizesini almamız sürpriz karşılanmamalı" dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...