Cengiz kalırsa, Terim için +3 devrede

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in imzaladığı yeni sözleşmedeki üç senelik opsiyonun, başkan Mustafa Cengiz’in geleceğine bağlı olduğu ortaya çıktı. Cengiz görevine devam ederse Terim’in görev süresi uzayacak.

18 Ekim 2018, Perşembe 09:35
- A +
Cengiz kalırsa, Terim için +3 devrede

Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; Galatasaray’da Teknik Direktör Fatih Terim ile yapılan yeni sözleşmenin detayları ortaya çıktı.

Protokoldeki 2 senelik ek sözleşmenin yanı sıra, 3 senelik opsiyon maddesinin, iki tarafın ortak kararı olduğu belirtildi. Bu madde, 2021’deki seçimlerin dikkate alınarak sözleşmeye koyulduğu ifade edildi. Böylece başkan Mustafa Cengiz ve ekibi göreve devam ederse Terim’in de istemesi durumunda bu opsiyon kullanılacak.

İmza önemli değil

Gelecek yıldan itibaren devreye girecek olan bu sözleşmeye kadar devam edecek sözleşmeye göre, Fatih Terim’in, Türk Lirası’na dönüşte ne alacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Bilindiği gibi Terim’in 3 milyon euro olan sözleşmesi, karar çerçevesinde Türk Lirası’na dönüştürülmesi gerekiyordu.

Bu arada yeni sözleşme görüşmelerinde yönetimle Fatih Terim arasında ilginç diyalogların yaşandığı öğrenildi. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan tecrübeli hocanın, “Benim için imzayı atmak önemli değil. Bu imzayı sayın Başkan siz de atabilirsiniz, Abdurrahim bey de..” dediği ancak yönetimin Terim’den bunu atmasını istediği öğrenildi. Terim’in bunun üzerine boş mukaveleye imza attığı belirtildi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...