Büyük protesto hazırlığı

Trabzonspor taraftarları, cumartesi günü düzenlenecek yürüyüş ve pazar günü oynanacak Fenerbahçe maçındaki organizasyonlarla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Fenerbahçe'yi protesto edecek, temiz futbol ve adalet isteyecek.

03 Mayıs 2012, Perşembe 12:51
- A +
Büyük protesto hazırlığı

Bordo - mavili taraftarlar normal sezonda oynanan Fenerbahçe maçının 34. dakikasında temiz futbol adına sahaya beyaz atletlerini atmış, sonrasında çıkan olaylar nedeniyle iki maç seyircisiz oynama cezası alan Trabzonspor, sahasındaki Beşiktaş ve Galatasaray derbilerini kadın ve çocuk seyircilerinin önünde oynamıştı. Seyircisiz oynama cezası Pazar günü yapılacak Fenerbahçe maçında son bulacak olan Trabzonspor'da taraftarlar hafta sonunda TFF ve Fenerbahçe'yi protesto edecek organizasyonlara imza atmaya hazırlanıyor.

YÜRÜYÜŞ İÇİN İZİN ALINDI
Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Kodalak, cumartesi günü saat 14.00'te Cumhuriyet Caddesi'nde başlayacak ve Meydan Parkı'ndaki basın açıklamasıyla son bulacak olan büyük bir yürüyüş düzenleyeceklerini belirterek, "Trabzonspor'un Fenerbahçe ile aynı kefeye koyulup PFDK'ya sevkedilmesi yüzünden böyle bir karar aldık. Bu yürüyüş için Emniyet ve Valilik'ten gerekli izinleri aldık. Trabzon'daki tüm sivil toplum örgütlerini, tüm taraftarlarımızı yürüyüşe katılmaya ve sesimizi Türkiye'ye duyurmaya davet ediyoruz. Trabzonspor taraftarları cumartesi günü, uğradığı haksızlıklara karşı dik bir duruş sergilemek için toplanacak. Yürüyüşe katılanların bordo - mavili formalar ve bayraklarının yanı sıra siyah mendiller ve flamalar da getirmesini istiyoruz" dedi.

CUMARTESİ SİYAH MENDİL, PAZAR BEYAZ ATLET
Kodalak, Pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe maçında da geçen maçta olduğu gibi protesto hazırlıkları yaptıklarını ifade ederek, "Maçın 34. dakikasında yine temiz futbol ve adalet için beyaz atletlerimizi sahaya atacağız. Tüm taraftarlarımızın da bize katılmasını, bu protestonun sınırlı kalmamasını istiyoruz. Ayrıca maçın 58. dakikasında da, TFF'nin 58'inci maddeyi değiştirmesini protesto etmek için siyah balonlar uçuracağız" diye konuştu.

YÖNETİME ÇAĞRI
Fenerbahçe yönetiminin yaptığı basın toplantısını hatırlatan ve Trabzonspor yönetiminin de aynı toplantıyı yapmasını isteyen Kodalak, "Yöneticilerimiz isterse bizim yürüyüşümüze de katılabilir, basın toplantısı yapabilir. Yönetimden bir adım bekliyoruz" dedi.

GLOWACKİ SEVİNCİ
Trabzonspor'da Galatasaray karşılaşmasının ilk yarısının son anlarında Mustafa Yumlu'nun sakatlanmasının ardından oyuna giren Polonyalı stoper Glowacki'nin formu teknik kadroyu sevindirdi. Son olarak Süper Lig'in 22. haftasında Avni Aker'de Eskişehirspor ile oynanan maçta forma giyen ve Galatasaray karşılaşmasıyla 17 resmi maç aradan sonra formasına kavuşan Glowacki'nin maç eksiği olmasına rağmen az hata ile oynaması Şenol Güneş'in yüzünü güldürdü. Mustafa Yumlu'nun yapılacak kontrollerin ardından Fenerbahçe maçında oynayıp oynamayacağının belli olacağı ifada edilirken, Glowacki de, uzun bir aradan sonra formasına kavuştuğu için sevinçli olduğunu ifade etti ve "Kendimi hep ihtiyaç olduğunda oynayacakmış gibi hazırladım. Mustafa'nın sakatlanmasına çok üzüldüm. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Dileğim Mustafa'nın bir an önce iyileşmesi. Eğer Fenerbahçe maçında da hocam bana forma verirse en iyi şekilde görevimi yapmaya çalışacağım" dedi.

"ARENA'DAN BAŞIMIZ DİK ÇIKTIK"
Trabzon'da yayınlanan yerel gazeteler, Galatasaray beraberliğini, Fenerbahçe cephesine gönderme yapılan başlıklarla sayfalarına taşıdı. Avni Aker'de geçen hafta 4 - 2 kaybedilen maçın ardından Fenerbahçe camiası tarafından maça asılmamakla suçlanan Trabzonspor'un Arena'dan başı dik çıktığı fikrinde birleşen gazetelerin başlıkları şöyle:
Günebakış: Bir tek golümüz eksikti. Trabzonspor Arena'dan başı dik çıktı.

İlkhaber: Trabzonspor böyle ders verir

Kuzey Ekspres: Büyüksün Trabzon. Şikecilerin 'Trabzon Galatasaray'a yattı - yatacak' iddialarına cevap verdik
Karadeniz: Bu da size kapak olsun. Fenerbahçeli avukatlara en güzel cevap Arena'da verildi. Sen Trabzon'u çantada keklik mi sandın Aslanım. Herkes hesap yapar, Trabzon hesap bozar.
Taka: Bu ders onlara yeter. Trabzon'da yumruk şov yapan Galatasaray elimizden zor kurtuldu.

BİLETLER SATIŞA ÇIKTI
Trabzonspor'un Pazar günü sahasında oynayacağı Fenerbahçe maçının biletleri bugün satışa çıktı. Bugün sadece Taraftar kart sahiplerine satılacak biletlerin yarın (Cuma) Stadyum ve Ziya Bey Tesisleri gişelerinden tüm taraftarlara satışa sunulacağı açıklandı. Trabzonspor, Fenerbahçe maçı için bilet fiyatlarını; maraton 40, kapalı kenar 70, kapalı orta 100, VIP 200, VIP Özel 400 TL olarak belirledi.

ÖMÜR AVCI - TRABZON / DHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...