"Bursaspor'un şampiyonluğu TFF'ye ağır geldi"

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde çıkan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeşil-beyazlı kulübe verdiği cezaya ilişkin, "Bu infaz değil, Bursaspor katledilmiştir" dedi.

13 Mayıs 2011, Cuma 16:53
- A +
'Bursaspor'un şampiyonluğu TFF'ye ağır geldi'

Şankaya, Bursaspor Divan Kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, TFF Başkanı Mahmut Özgener’in, "30 yıldır böyle bir şey görmedim" sözünü hatırlatarak, "Benim yaşım 75. 75 yıllık hayatım boyunca böyle bir karar görmedim" diye konuştu.

"Ben Bursaspor başkanı olsaydım, bu kararı içime sindiremezdim" diyen Şankaya, karara Anadolu kulüplerinin sessiz kalmasını, tepki göstermemelerini de hayretle izlediğini söyledi.

Şankaya, Bursaspor’un da üyesi olduğu Kulüpler Birliği’nin de karara sessiz kaldığını, tepki vermediğini ifade ederek, "Ben, Bursaspor’un üyesi olduğu Kulüpler Birliği’nin tepkisini ortaya koymasını beklerdim. Kulüpler Birliği, üyesi Bursaspor’un haklarını korumak zorunda" diye konuştu.

Maçla ilgili gözlemci, hakem ve diğer TFF yetkililerinin tutanaklarını da gösteren Şankaya, şöyle devam etti: "Tutanaklarda, ’maçta hiçbir şey olmadı’ deniyor. Federasyon bu tutanaklara göre maçı oynatmalıydı. Tahmin ediyorum ki Tahkim Kurulu bu tutanakları dikkate alacaktır. Bugün bir gazete ’Bursaspor infaz edildi’ yazıyor. Bu infaz değil, Bursaspor katledilmiştir. Bursaspor’un şampiyonluğu TFF’ye ağır geldi. Daha önce Pendikspor-Sakaryaspor maçında da olay çıkıyor, ama tekrar oynatılıyor. 17 yıl önce oynatılan bir maç var. Özgener’in Altayspor Kulübü Başkanı olduğu dönemde. Bu yasa niye çıktı? Kulüpleri korumak için. Böyle ceza vererek nasıl koruyorsun kulüpleri?"

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...