Burak Yılmaz: Ayağım şu anda iyi görünmüyor

Galatasaray'ın Trabzonspor maçında sakatlanarak oyun dışı kalan yıldızı Burak Yılmaz, tetkik ve tedavi için Almanya'ya gitti. Almanya'ya hareketi öncesi konuşan golcü oyuncu, "Ayağım şu an iyi görünmüyor. Fenerbahçe maçına yetişeyim gibi bir hedefim yok. Sadece iyi olup güçlü bir şekilde dönmek istiyorum" dedi.

22 Eylül 2015, Salı 11:32
- A +
Burak Yılmaz: Ayağım şu anda iyi görünmüyor
Kulüp Doktoru Yener İnce ile Almanya'ya hareket eden Burak Yılmaz ayağının şu anda iyi görünmediğini söylerken, "Ayağımın durumuna doktorumun kontrolünde gidip bakacağız ama şu anda iyi görünmüyor. En çabuk şekilde nasıl iyileşirim diye onu düşünüyoruz. Kulübüm de bana çok yardımcı oldu ve her zaman benim yanımda. Daha çabuk dönmek için ufak bir ışık varsa bunu kullanmak istiyoruz" dedi.

"Fenerbahçe maçında sahada olacak mısın?" sorusunu da yanıtlayan Burak Yılmaz, "Doktorumuzunu ve kulübümün kontrolü altında gidiyorum inşallah bir an önce dönebilirim. Fenerbahçe maçında döneyim diye bir hedefim yok. Bundan çok çektim. Sadece ayağımın iyi olmasını ve çok güçlü bir şekilde dönmeyi istiyorum. Yoksa oraya yetişeyim, buraya yetişeyim gibi bir hedefim yok" diye konuştu.

Taraftarlara mesaj da veren Burak Yılmaz, "Ben de bu sakatlık nedeniyle çok üzgünüm. İnşallah düzelip onları da atacağım gollerle mutlu ederim" ifadelerini kullandı. 

Kulüp doktoru Yener İnce de soruları yanıtlarken, "Burak'ın arka adalesinde yeni bir sakatlık oldu. Konumuz; yetiştirmekten ziyade, sakatlıkla ilgili nasıl bir yol çizebiliriz bunu öğrenmek istiyoruz. Tekrarlamaması ise bazı testler yapacağız" dedi.

Burak Yılmaz'ın zaten bir an önce dönmek isteyen bir futbolcu olduğunu vurgulayan İnce, "Bir an önce sağlıklı bir şekilde dönmesi için çalışacağız. En kısa zamanda dönmekten, bir takım hedefler koyup döndürmekten ziyade sağlıklı dönmesini istiyoruz. Bunun için de bir takım testleri de detaylı yapabilmek için gidiyoruz" diye konuştu.

(NTV Spor)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...