'Bugün senin asistanınım'

Antalyaspor ile oynanan kupa maçında gençler sahne almış, takımın yönetimini ise Şenol Çorlu üstlenmişti. Çorlu, bu durumun nasıl geliştiğini FANATİK'e anlattı:Maçtan önce Pereira bana, 'Bugün ben senin asistanınım, hiçbir şeye karışmayacağım. Takımı sen yöneteceksin' dedi. Türkiye'de bir ilk! Çok mutlu oldum...

29 Ocak 2016, Cuma 02:30
- A +
'Bugün senin asistanınım'
Vitor Pereira, Türkiye Kupası’nda Antalyaspor ile oynanan son maça U21 takımının oyuncularını götürmüştü. Karşılaşma sırasında da Pereira kulübede oturduğu yerden hiç kalkmamış, takımı U21 ekibinin teknik direktörü Şenol Çorlu yönetmişti. Portekizli hocanın bu jesti büyük ses getirdi, sosyal medyada 47 yaşındaki hocaya övgüler yağdırıldı.

Şenol Çorlu, bu durumun nasıl geliştiğini FANATİK’e anlattı. Deneyimli hoca, “Maçtan önce Vitor Pereira, ‘Bugün ben senin asistanınım. Hiçbir şeye karışmayacağım. İstediğin oyuncuları oynat, değişiklikleri yap. Ben sadece yanında oturup maçı izleyeceğim’ sözleriyle yönetimi bana devretti. Türkiye’de ilk kez böyle bir şey yaşandı. Gerçekten çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

‘Kupa Türkler’le oynansın’

Fenerbahçe U21 takımının çalıştırıcısı Şenol Çorlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e yaptığı öneriyi de anlattı. Çorlu, “Terim ile yaptığım bir görüşmede, Türkiye Kupası’nda sadece 18-24 yaş arası Türk oyuncuların oynamasını teklif etmiştim. Ancak bir gelişme olmadı” diye konuştu. Başarılı çalıştırıcı, Aziz Yıldırım’ın altyapıya büyük yatırımlar yaptığını söyleyerek, “Başkanımız gençlere büyük önem veriyor. Pereira da gençleri yakından takip ediyor” dedi.

Yusuf Dursun

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...