Bucaspor Sait Karafırtınalar ile anlaştı

Bank Asya 1. Lig'e düşmesi kesinleşen Bucaspor, teknik direktör Sait Karafırtınalar ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

12 Mayıs 2011, Perşembe 15:39
- A +
Bucaspor Sait Karafırtınalar ile anlaştı

Bank Asya 1. Lig’e düşmesi kesinleşen Bucaspor, teknik direktör Sait Karafırtınalar ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Bucaspor Kulübü Başkanı Şeref Üstündağ, Süper Lig’de iyi niyetle mücadele etmelerine rağmen, hiçbir takımın karşılaşamayacağı talihsizlikler yaşadıklarını ve lige veda ettiklerini kaydetti.

Bu yaşadıklarından çok büyük dersler aldıklarını ifade eden Üstündağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Süper Lig’de yaşadığımız olayların ardından önümüze daha farklı bakmaya başladık. Kendi öz kaynaklarımızla daha iyi gideceğimize karar verdik. Kendi hocalarımızla Süper Lig’e dönmek için elimizden geleni yapacağız. Bucaspor olarak tekrar Türkiye liglerinde ses getireceğiz."

Kulüp 2. Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise Bucaspor’un 2 sezon önce Bank Asya 1. Lig’e çıkarken 3,5 milyon lira borcu bulunduğunu, geçen sezon bu rakamın 7 milyona yükseldiğini, bu yıl ise 10 milyona ulaştığını kaydetti.
Bu sezon gerekli dersleri aldıklarını ifade eden Özkan, "Bucaspor, çok yakın zamanda genç Türk futbolcularla kurulu bir takım olma yolunda ilerliyor. Yakın zamanda en üst basamaklarını sürdüren bir kulüp olma yolunda hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Bucaspor camiasının da bu zor dönemde bize destek olmasını rica ediyoruz" dedi.

Teknik direktör Sait Karafırtınalar ise kendilerine güvenen yönetim kurulan teşekkür ederek, bu güvene layık olmaya çalışacaklarını kaydetti.

Geçen 5 haftalık süreçte ne yapabilecekleri konusunda bir fikir verdiklerini ifade eden Karafırtınalar, "Sezon başı planlamasında yer alamadığımız ekiple neler yaptığımız ortada. Takımı sezon başında alıp da neler yapabileceğimizi göstereceğiz. Bucaspor’un öz kaynaklarıyla en iyi mücadeleyi yaparak, yetenekli oyuncularla ses getiren bir takım yaratacağız" diye konuştu.

Bucaspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Karafırtınalar’ın yardımcılıklarını Hüseyin Eroğlu, Atilla Küçüktaka ve Bekir Limanlar yapacak.

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...