Bu soruların yanıtını kimse bulamıyor!

Eğer bulmaca çözmeyi seviyorsanız, işte sosyal medyada oldukça popüler olmuş tam size göre 7 soru. Ancak büyük bir dikkatle incelemeniz gerekiyor çünkü bu bulmacalar göründüklerinden daha aldatıcı. (Cevaplar foto galerinin sonunda.)

04 Nisan 2018, Çarşamba 13:01
- A +

Restoranın tuvaletinde kanlar içinde yerde yatan kadının katili resimdeki numaralandırılmış insanlardan hangisi? Dikkatli bakın, küçük ayrıntılar katili ele veriyor...

Sondaki üçgenin içine soru işareti yerine hangi rakam gelmeli?

Bu resimdeki saatlerden biri oyuncak. Sadece dikkatli gözler hangisi olduğunu çözebilir.

Burada kaç tane küp vardır?

Sadece 3 kesikle bu pastadan 8 dilim çıkarabilir misiniz?

Baba ile oğulun yaşları toplamı 66. Baba ve oğulun yaşları aynı rakamların birbirinin tersi dizilmiş hallerinden oluşuyor. Baba ve oğlu kaç yaşındadır?

Katil 4 numaralı adam. Masasındaki eksik bıçak maktulün hemen yanında duruyor. Gömleği dağılmış ve kenarı yırtılmış. Üstelik yırtık parça da kadının elinde. Adamın boğazında muhtemel bir boğuşmadan kalma maktulün tırnak izleri de dikkat çekiyor.

Soru işareti yerine gelmesi gereken rakam 3. Resmin bütününde bütün üçgenlerin içindeki rakamlar, tepedeki rakamdan sol taraftaki rakamın çıkarılıp sağ taraftakiyle çarpılmasından elde edilmiş. Dolayısıyla: (6-5)x3=3

Soldaki saat oyuncak. Çünkü yelkovanı saatin etrafında tam tur atamayacak kadar büyük.

Resimdeki kutulardan soru işareti yerine hangi rakam gelmeli?

İşte 3 kesikle 8 dilim pasta elde etmenin yöntemi...

Bu resimde 9 tane küp var.

Bu problemin 3 ayrı yanıtı var. İşte o yanıtlar...

Soru işareti yerine "R" gelmeli. Çünkü buradaki semboller bir otomobil vitesini temsil ediyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.