Bu akşam hakem faciası yaşanır mı? Deniz Çoban hakemleri değerlendirdi

Bu akşam UEFA Avrupa'lig'nde mücadele edecek olan Takımlarımızın maçlarını yönetecek hakemleri gazetemiz yazarı Deniz Çoban değerlendirdi 'UEFA iyi hakemler arasından tercih yapmıyor'

03 Ekim 2019, Perşembe 15:06 Son Güncelleme:
- A +

Bu akşam UEFA Avrupa'lig'nde mücadele edecek olan Takımlarımızın maçlarını yönetecek olan hakemleri gazetemiz yazarı Deniz Çoban değerlendirdi 'Temsilcilerimizin maçlarını yönetecek hakemlere baktığımızda genelde tecrübesiz isimler maçlara atanmış durumda. Üç takımımızın maçına atanan hakemler arasında en tecrübelisi Beşiktaş - Wolves maçını yönetecek olan Avusturyalı hakem Harald Lechne. Yaklaşık 7-8 yıldır FIFA kokartı taşıyan Avusturyalı hakem 15'e yakın Avrupa gruplarında maç yönetmiş fakat henüz Avrupa Ligi gruplarının üzerinde bir maç yönetmemiş bütün tecrübesi bununla sınırlı.

Trabzonspor ve M. Başakşehir'in maçlarını yönetecek olan hakemlere baktığımızda Avrupa'da henüz yeni yeni boy gösteren hakemler. Bu hakemler aynı zamanda ilk kez UEFA Avrupa Ligi gruplarında düdük çalacaklar.

İşin özü birçok maç oynanıyor Avrupa gruplarında bir çoğu da denk kuvvetlerin olmadığı maçlar. Dolayısıyla UEFA bu maçlara hakem atarken çok da fazla elinde bulunan kaliteli hakemler arasından tercih yapmıyor' ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...