"Brezilyalı'sız Fenerbahçe olmaz"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal için düzenlenen imza töreninde transfer konusuyla ilgili "Gelecek sezon Avrupa'ya gitmeme ihtimalini ve doğru hamleler yapmayı düşünebiliriz. Çünkü hiçbir şey yapmasak da FFP kurallarını uygulayamıyoruz." açıklamasını yapmıştı. Tivibu Spor'da yayınlanan "Ters Köşe" programında konuşan yazarımız Ali Ece, Ali Koç'un açıklamaları üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

20 Aralık 2018, Perşembe 11:45 Son Güncelleme:
- A +

Fenerbahçe'de geçtiğimiz günlerde Ersun Yanal'la resmi sözleşmeye imza atıldı. Düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç da yer aldı.

Başkan Ali Koç, transfer konusuyla ilgili "Gelecek sezon Avrupa'ya gitmeme ihtimalini ve doğru hamleler yapmayı düşünebiliriz. Çünkü hiçbir şey yapmasak da FFP kurallarını uygulayamıyoruz." açıklamasını yapmıştı.

Tivibu Spor'da yayınlanan "Ters Köşe" programında konuşan yazarımız Ali Ece, Ali Koç'un açıklamaları üzerinden değerlendirmelerde bulundu. 

Fenerbahçe'de transferlerle ilgilenen Damien Comolli'y çağrı yapan Ali Ece, "Bu riski Damien Comolli alıyorsa, bu sezon değil bir daha ki sezondan itibaren Fenerbahçe'nin üst üste iki kez şampiyon olup, iki kez Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılmasını sağlaması lazım" dedi.

Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'deki ilk dönemine değinen Ali Ece, "Fenerbahçe o dönem Şampiyonlar Ligi'ne katılacak yerde bitirdi, şartlar ve nedeni farklıydı ama ezeli rakibi Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne katıldı ve onların gelirlerini aldı. Bu kez hukuki bir şey yok futbol üzerinden her şey." dedi.

Fenerbahçe'nin yapacağı yabancı transferlerin çok önemli olduğunu ifade eden Ali Ece, "Yine Damien Comolli'ye mi kalacak yabancı transfer? Mümkünse Fenerbahçe'nin genlerine uyacak yabancı transferler yapılmalı. Fenerbahçe'nin Brezilyalı şansı var. Brezilyalı'sız Fenerbahçe oluyor." dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...