'Boynumuzda iple dolaşıyoruz '

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, TFF'nin Şampiyonlar Ligi'nden men kararı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Aykut Kocaman, 'Demek ki, bir tek biz kirliyiz gerisi temiz' diye konuştu.

18 Eylül 2011, Pazar 01:35
- A +
'Boynumuzda iple dolaşıyoruz '

Şike Soruşturması’nın başladığı 3 Temmuz Pazar sabahından bu yana, tarihinin en çalkantılı günlerini geçiren
Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Aykut Kocaman’dan çok çarpıcı değerlendirmeler... NTV Spor’a konuşan başarılı teknik adam, Şampiyonlar Ligi’nden men edilmelerinin büyük hayal kırıklığı yarattığını söylerken, “Son 5
maçın skorlarını bildiğimiz söylendi. Onur kırıcı hikayeler anlatıldı. ‘Gitmeli miyim’ diye düşünmedim desem yalan olur. Ama daha sonrasında dediğim gibi, sonuna kadar devam kararı aldım. O karar alınmasaydı takımda ayrılıklar olmazdı” açıklamasını yaptı.

‘Çok şükür temiziz’

Başarılı teknik adam, kendilerinin Şampiyonlar Ligi’nden elenmesinden sonra yaşadıkları en büyük darbenin geçtiğimiz sezon zirve yarışı yaptıkları Trabzonspor’un, yerlerine gitmesi olarak değerlendirdi. Kocaman, “En büyük darbe Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’ne gitmesi oldu. Hâlâ anlatmaya çalışıyorlar ama anlaşılabilir bir şey değil. 2+2=4 durumu yok. Mutlaka net bir karar verilmeliydi. Öyle bir yerdeyiz ki sanki bütün takımlar temiz, sadece Fenerbahçe kirli. Yok öyle bir şey, çok şükür tertemiziz. Boynumuzda iple dolaşıyoruz. Belirsizlik içindeyiz” diye konuştu.

Kobay benzetmesi...

Aykut Kocaman, Fenerbahçe’nin 11 günde 4 maç yapmasıyla ilgili ise, “Umarım bir takım deneyler bizim üzerimizde yapılmıyordur. Diğer takımlarda daha uygun bir maç trafiği var. Bundan sonraki uygulamalara bakmak gerekir” diye
konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...