Böyle güvenlik görülmedi

Taraftarın istifasını istediği Başkan Yıldırım Demirören, İnönü Stadı'na onlarca özel koruma eşliğinde girebildi. Çıkışı da aynı şekilde olaylıydı...

04 Ekim 2009, Pazar 04:30
- A +
Böyle güvenlik görülmedi

Üst üste kaybedilen puanlar, yöneticilerin yaptığı açıklamalar, başarısız transferler ve inanılmaz boyutlara gelen borç... Bu sezon tarihinin en karanlık dönemlerinden birini yaşayan Beşiktaş’ta taraftarlar, dünkü Denizlispor karşılaşmasında tam anlamıyla patladı. CSKA Moskova deplasmanından dönüşte yumurtalarla hedef alınan Başkan Yıldırım Demirören, dün de tezahüratlarla istifaya davet edildi. Karşılaşma öncesinde sadece küçük bir grup stat girişinde Demirören’e destek verdi, ancak İnönü’nün tribünlerini dolduranlar Başkan’a büyük tepki gösterdiler. Maçın başlamasına kısa bir süre kala ıslıklarla tepkisini dile getiren Siyah-Beyazlı taraftarlar, “Yıldırım Demirören yeter”, “Gaziantep’e başkan olsana” ve “Ş... yönetim, Beşiktaş’ı mahvettin” diye tempo tuttular.

Koltuklar havada uçtu
İstiklal Marşı sırasında numaralı tribünde açılan tepki pankartı da ortamı gerdi. Pankartı açan grupla aynı görüşü paylaşmayan taraftarlar arasında yumruk yumruğa bir kavga yaşandı. Güvenlik güçleri hemen araya girerek olayları büyümeden engelledi. Kapalı tribünde de benzer olaylar meydana geldi. Ancak stattaki protesto ve gerilim, ilk yarıda kapalı tribünde açılan “2 kupayı unutma, vefasızlık yapma” pankartı sonrasında tavan yaptı. Kapalı tribünde taraftarlar birbirlerine girdi, küfürlü protestolar yükseldi, koltuklar havada uçuştu.

Sivil güvenlik de vardı
Demirören tüm bu olayların arasında gayet sakin görünüyordu. Başkan’ın etrafında sivil güvenlikçilerin olduğu görüldü. Stada geniş bir güvenlik çemberi içinde giren Yıldırım Demirören’in çıkışı da aynı şekilde olaylıydı. Siyah takım elbiseli özel korumaların açtığı koridorun içinden aracına yürüyen Siyah-Beyazlı kulübün patronunu görenler, “Bir başkan nasıl olur da kendi stadına böyle girip çıkar” demekten kendilerini alamadılar.

İyi günde kötü günde...
Beşiktaş’ta kötü gidişin bir numaralı sorumlusu olarak gösterilen Başkan Yıldırım Demirören için dünkü Denizlispor karşılaşması hiç de kolay değildi...

Moskova dönüşünde yumurtalı saldırıya uğrayan Yıldırım Demirören’i, dünkü maçta tribünde eşi Revna Demirören yalnız bırakmadı. Çifte şampiyonluk günlerinde Başkan’la birlikte maçları takip eden Revna Demirören’in, dünkü karşılaşmada da eşiyle birlikte tribünde olması gerçekten çok şık bir davranıştı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...