Boşanma davası açtı... Şok ifadeler: Soyulmuş soğana döndü

Türkiye’nin ilk klasik otomobil müzesinin sahibi Cengiz Arsay (53), boşanma aşamasında olduğu iki yıllık eşi Rima Almoussa Arsay’ın kendisini dolandırdığını iddia ederek alacak davası açtı. Eşine verdiği 6 milyon 400 bin lira tutarındaki klasik otomobil, altın ve mücevherlerin iadesini isteyen Arsay’ın avukatı, “Müvekkilim, davalı tarafından aldatılarak adeta soyulmuş soğana döndürülmüştür” dedi.

08 Şubat 2018, Perşembe 13:46 Son Güncelleme:
- A +
Boşanma davası açtı... Şok ifadeler: Soyulmuş soğana döndü
İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan davanın dilekçesi aşk romanlarını andırıyordu: 

“1995 yılında evlendiği ilk eşinden 19 yıl sonra 2014 yılında boşandı. İlk evliliğinden iki çocuğu bulunan Cengiz Arsay, Rima Almoussa Arsay’la 1985’de İngiltere’de üniversite sıralarında tanıştılar. Ancak 1992’den 2015 yılına kadar hiç görüşmediler. Rima Almoussa Arsay 1997 yılında Fransa’da evlendi, bu evliliği 5 yıl sürdü.

Cengiz Arsay, 2014’te ilk eşinden boşandıktan sonra ara sıra Rima Almoussa Arsay ile Facebook üzerinden yazışmaya başladı. Facebook arkadaşlığı hızla ilerledi. Taraflar önce tekne gezisi, ardından birlikte seyahate çıktılar.

İrem Derici'den olay yaratan paylaşım!

Rima Almoussa Arsay kendi kuralları ve Katolik olması nedeniyle evlilik dışı ilişkiye aile geleneklerinin müsait olmadığını, aralarındaki ilişkinin ancak ciddi bir ilişkiye varabilmesi halinde mümkün olduğunu Cengiz Arsay’a anlattı. Sonra da bir e-mail göndererek hayatında sırtını güvenle dayayabileceği bir adam olursa mutlu olabileceğini belirtti.

Cengiz Arsay, karşı tarafa tam güven sağlamak için evlilik öncesi yapacağı harcamalar için kredi kartını Rima Almoussa'ya verdi. Müstakbel eşi de evlenmeden önce Londra’daki evinin giderlerini bu karttan karşılamaya başladı.

Taraflar evlenmeden önce ABD’ye seyahate gittiler. Cengiz Arsay’ın yıllarca ABD’de tuttuğu 1937 model Ford marka antika otomobiliyle gezdiler. Cengiz Arsay, 150 bin sterlin (771 bin TL) değerindeki antika otomobili, Rima Almoussa'ya kullanması için ABD’den Londra’ya gönderdi. Bu otomobille birlikte 452 bin lira değerinde 2017 model 911 S marka Porsche otomobil ve ABD bandralı bir tekneyi de Rima Almoussa adına tescil ettirdi. 17 Eylül 2016’da evlendiler.

RÜYA GİBİ EVLİLİK BİTİYOR

Rima Almoussa Arsay evlendikten sonra bir ev almasını istedi. Cengiz Arsay da eşinin hesabına 750 bin sterlin (3 milyon 855 bin lira) yatırdı. İzmir’de oturmak istemeyen Rima Almoussa Arsay, bu defa İstanbul’da Boğaz manzaralı bir daire istedi. Ardından taraflar arasında şiddetli geçimsizlik başladı.

Cengiz Arsay’dan mümkün olduğu kadar çok mal varlığını üzerine geçiren Rima Almoussa Arsay sonunda boşanma davası açtı.“

'Kayhan' filminin galasına ünlü akını!

'SERVETİNİ KAYBEDER HALE GELDİ'

Cengiz Arsay’ın avukatı dilekçesinde ayrıca şu ifadelere yer verdi:
"Müvekkilim büyük çapta dolandırıcılık olgusuyla hemen hemen bütün servetini kaybeder hale geldi. Cengiz Arsay’ın bu iki aracı ve tekneyi asla bağışlama amacı yoktur. Müvekkilim, davalı tarafından aldatılarak adeta tabiri caizse soyulmuş soğana döndürülmüştür. Boşanma davası devam etmektedir. Evlilik öncesi ve sonrası alınan toplam 6.4 milyon lira değerindeki mücevherler ile yüzük, kolye, saat ile 1937 model antika araba ile teknedeki hisseler ile hesabına aktarılan paraların iadesini istiyoruz.”
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.