Bogdanovic: Fenerbahçe’deki son sezonum NBA’e alışmamı kolaylaştırdı

Kariyerini Sacramento Kings'te sürdüren Fenerbahçe Doğuş'un eski yıldızı Bogdan Bogdanovic, "Fenerbahçe’deki son sezonum NBA’e alışmamı kolaylaştırdı" dedi.

31 Ocak 2018, Çarşamba 17:18
- A +
Bogdanovic: Fenerbahçe’deki son sezonum NBA’e alışmamı kolaylaştırdı
Sacramento Kings‘li Bogdan Bogdanovic takımının bir başka mücadelesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Avrupa basketboluyla NBA’in benzerliklerinden farklarına, All-Star hafta sonundaki çaylak maçına seçilmesinden geçiş dönemini nasıl atlattığına ve NBA’e sıçraması merakla beklenen Eski Kıta harikası Luka Doncic’e pek çok konuya değindi:

“Avrupa’yla NBA’deki oyun tarzları çok farklı. Burası çok daha özgür. Yeteneklerini göstermen için çok daha fazla alan bırakılıyor. Avrupa daha takım basketbolu odaklı, orada bir hatalar oyunu oynanıyor. Başka türlü bir baskı var.”

“Avrupa basketbolu NBA’i örnek alıyor. Daha çok NBA gibi olmaya çalışıyor. Bu sebeple maç sayısı artırıldı. Bazen haftada üç maç oynuyorduk. Bu değişiklikler, NBA’e alışmamda bana yardımcı oldu.”

“Çaylaklar maçına seçildiğime şaşırdım. Umuyordum ama şimdi çok mutlu ve heyecanlıyım. Gerçekten inanılmaz, ülkemi ve takımımı temsil edeceğim. Harika olacak.”

“Bence Luka Doncic NBA’de başarılı olacak. İnanılmaz bir yeteneği var. 2018 draft’ında ilk sıradan seçilir mi bilmiyorum. O yaş grubunda hem en yetenekli hem en tecrübeli oyuncu.”

“NBA’e alıştım artık. Kendimi iyi hissediyorum. Maç temposuna da zaten geçen sezondan alışkındım. Fenerbahçe‘deki son sezonum bu geçişi yapmama yardımcı oldu.”

EuroHoops

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...