"Bizi Volkan kurtardı"

Gençler zaferi sonrası Alex için, “Onu izlediğiniz zaman kalbiniz güler” diyen Daum, görünmez kahraman olarak kalecisini ilan etti: “Mükemmel kurtarışlarıyla bizi gollerden korudu. Ona teşekkür ediyorum.”

05 Ekim 2009, Pazartesi 04:30
- A +
'Bizi Volkan kurtardı'

Tarihi bir rekorun kırılması kadar Gençlerbirliği karşısında sergilenen futbol da Christoph Daum’u mest etti. Alman çalıştırıcı, iki gol atan Alex’le, müthiş kurtarışlar yapan Volkan’a ayrı bir paragraf açtı.

‘Olağanüstü performans’
“Maç başladıktan 10 dakika sonra istediğimiz gibiydik. Pres yapmak istedik. Bu yorucu bir olay. Paslarda isabetsizlik oldu. Bu da normal. Maç ilerledikçe baskıyı artırdık, ikinci yarıya da hızlı girdik. Olağanüstü bir performansla maçı kazandık” diyen Fener’in hocası, Volkan’dan övgüyle bahsetti: “Mükemmel kurtarışlarıyla bizi gollerden korudu. Ona teşekkür ediyorum.” Cristian’ın stratejik oynadığını, Emre’nin çok pres yaptığını kaydeden Daum, Alex için, “Futbolu seven herkes Alex’in gollerini gördüğü zaman seviniyor. Alex’i izlediğiniz zaman kalbiniz güler” diye konuştu.

Müftüoğlu’nu eleştirdi
Hakem Kuddusi Müftüoğlu’nun bazı kararlarını anlamsız bulduğunu kaydeden Daum, “Her yerde hakemleri destekliyoruz ama bazı kararları anlamıyorum” diyerek eleştirisini dile getirdi. Taraftarın da müthiş bir performans sergilediğini ancak küfürlü tezahüratların kendilerine yakışmadığını kaydeden teknik adam, daha önce üst üste 8 galibiyet görüp görmediği yönündeki soruya da şu yanıtı verdi: “Daha önce 8 galibiyet yaşamıştık ancak sezon başında yok. Avrupa’da 8’de 8’i kim yapıyor? Barcelona 6’da 6 yaptı. Daha fazla yapan takım göremiyorum. Çok mutluyum.” Daum, 3 gün için Almanya’ya gideceğini ve 8 Ekim’de takımın başında olacağını sözlerine ekledi.             

Can Gebetaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...