Bitcoin’e ilgi yüzde 80 oranında düştü

Bir dönem çok sayıda insanın ilgisini çeken kripto para kısa sürede ilgi alanı olmaktan çıktı. Kripto paraların haftalardır değer kaybetmesinin yanında Google Trendler’den elde edilen verilere göre Google’da Bitcoin aramaları hızla azalıyor.

10 Mart 2018, Cumartesi 11:02
- A +
Shiftdelete'in Mart 2017 tarihinden bu yana derlediği grafikleri verilerden oluşan grafiklerde Bitcoin üzerine yapılan aramaların düşme eğilimi görülüyor.

Aynı şey, 2017’nin sonunda “Ethereum”, “Ripple” ve “kripto para birimi” gibi zirvelere ulaşan çeşitli popüler kelimeler için de söylenebilir. Google‘ın verileri, “Bitcoin” de dahil olmak üzere bu kelimelerin hepsinin yüzde 80‘in üzerinde düşüşe uğradığını gösteriyor.

Bitcoin aramalarına en fazla ilgi gösteren ülkeler arasında Güney Afrika, Slovenya, Avustralya, Hollanda, Singapur, Avusturya, Kanada, İsviçre, Gana ve Norveç yer alıyor.

Ayrıca çok ilgi çeken sorgular arasında “Binance”, “Ripple Fiyatı”, “Bitcoin Cash Haberleri” gibi aramalar yer alıyor. Bir başka kripto para olan Bitcoin Cash (BCH) aramaları da artmış durumda. BCH‘ye ilgi Bolivya, Hollanda ve Avustralya’dan kaynaklanıyor.

Geçen sene kripto para fiyat artışının çok fazla dikkat çektiğini söyleyebiliriz ancak fiyat aşağı doğru kaydığı için ilgi azaldı. 2017’de “Bitcoin” kelimesi en çok aranan terim olmuştu.

İnternette azalan ilgi kripto para piyasasını da etkiledi. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası günden güne düşüşünü sürdürüyor.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.