"Beykoz Arena" geliyor

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki spor alanında yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

29 Ağustos 2013, Perşembe 17:10
- A +

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Basketbol Federasyonu’nun tesislerinin yer aldığı Beykoz’un spor kenti haline geldiğini belirten Başkan Çelikbilek, spor kenti olma yolunda önemli mesafeler kat ettiğini ifade etti.
Beykozspor ve diğer kulüpler daha iyi tesislere kavuşuyor

Türkiye’nin önemli futbolcu ve basketbolcularının artık Beykoz’daki tesislerde yetiştiğini vurgulayan Başkan Çelikbilek, “Öncelikle ilçemiz, Milli Takımların tüm kamp programlarının gerçekleştirileceği,  Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan ülkenin en büyük ve modern futbol tesisi ile yine Milli Basketbolcuların yetişeceği basketbol eğitim ve kamp tesislerine evsahipliği yapıyor. Bu tesislerin ilçemize kazandırılması için her türlü fedakarlığı yaptık. Bunlarla birlikte Beykoz Arena’nın altyapısını hazırladık.

Yakında ilk kazmayı vuruyoruz. Beykoz Arena’nın bünyesinde 10 bin kişilik stad, 2500 kişilik kapalı spor salonu ve 2500 kişilik tam olimpik yüzme havuzu  yer alacak.  Bunların yanı sıra, Beykoz Stadı’nı yıkarak yeniden inşa edeceğiz. Beykozspor ve diğer takımlarımız daha iyi ve modern tesislere kavuşmuş olacak. İlçemizin diğer önemli kulüplerinden Paşabahçe, Çavuşbaşı, Soğuksu ve Yenimahalle takımlarının sahalarını yeniledik. Soğuksu’da bina ve sahanın, Paşabahçe Stadı’nda da tribün inşasını yakında tamamlayarak halkımızın hizmetine açacağız. Çavuşbaşı’nda zemin ve tribün çalışmalarının bitti. Yenimahalle’de ise arazi tahsisinin tamamlandı ve yakında çalışmalara başlıyoruz.” Dedi. 

Başarılı sporcular ödüllendiriliyorHer yıl amatör kulüplere yapılan nakit ve malzeme yardımının artarak sürdürüldüğünü söyleyen Başkan Çelikbilek, spora ve sporcuya sözle değil icraatla sahip çıktıklarını vurguladı. İlçede düzenlenen çeşitli spor organizasyonlarına da destek olduklarının altını çizen Başkan Çelikbilek, ayrıca belediye tarafından düzenlenen Halk Koşusu ile vatandaşları spora teşvik ettiklerini söyledi. İlçenin çeşitli noktalarına ve parklara yerleştirilen spor aletlerinin oldukça ilgi gördüğünü belirten Başkan Çelikbilek, ilçemize başarı kazandıran sporcuları da altınla ödüllendirdiklerini ifade etti.

Spor Sempozyumu yapılmalıÜniversite, amatör spor ve birçok kurumla ortaklaşa spor konusunda geniş, detaylı bir çalışma yapılabileceğini belirten Başkan Çelikbilek, “Beykoz’da amatör spor kulüpleri öncülüğünde Spor Sempozyumu yapılabilir. Böyle bir çalışmaya belediye olarak her zaman destek olmaya hazırız.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.