Beyin ölümü gerçekleşti

Almanya'nın Kalsruhe kentinde 3 gün önce geçirdiği trafik kazasında başına aldığı darbeyle ağır yaralanan futbolcu Alper Balaban'ın, tedavi gördüğü klinikte beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

09 Nisan 2010, Cuma 09:47
- A +
Beyin ölümü gerçekleşti

Yoğun bakım ünitesinde yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşatılan genç futbolcunun babası Ahmet Balaban, umutlarını kaybetmediklerini söyledi. Almanya'nın Kalsruhe kentindeki Stat Kliniği'nde doktorlardan gelecek iyi bir haberi bekleyen baba 5 çocuk babası Ahmet Balaban ve telefonla konuştuğu DHA muhabirine şunları söyledi: “4 kız çocuğum var, Tek oğlum Alper. Çok üzücü bir kaza geçirdi. 3 günden bu yana yoğun bakımdaydı. Doktorlar tüm müdahalelerine rağmen bugün beyin ölümünün gerçekleştiği bildirdi. Alper şu an cihaza bağlı yaşama tutunmaya çalışıyor. Çeneden kulağa kadar kan gidiyor fakat beyine kan gitmiyor. Doktorlar yaşama şansının çok az olduğunu ama umutlarını kaybetmediklerini söylediler. Bizler de dua edip bekliyoruz.”

Oğlunun son kez yarın saat 10.00'da doktorlar tarafından kontrol edileceğini söyleyen baba Ahmet Balaban, “Biz umutluyuz. Umudumuzu hiç kaybetmedik. Birkaç gün daha makineye bağlı olarak yaşamasını istiyoruz” dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...