Bethesda, Fallout 76'nın Steam üzerinden satılmayacağını açıkladı

Bethesda, Fallout 76'nın Betasının ve daha sonra çıkacak tam sürümü de olmak üzere tüm versiyonlarının, sadece Bethesda.net üzerinden satılacağını açıkladı. Bu demek oluyor ki, Fallout 76, PC'de, Steam platformu üzerinden satılmayacak. Böylece kendi satış platformu üzerinden satış yapan oyun geliştiricileri kervanına Bethesda da katıldı.

07 Ağustos 2018, Salı 11:21
- A +

Fallout 76 Steam üzerinden satılmayacak. Yalnızca Bethesda.net üzerinden satılacak.

PC platformunun şüphesiz oyun satışı anlamında en büyük marketi Steam. Ancak görünen o ki, büyük oyun geliştiricisi firmalar, yavaş yavaş Steam üzerinden ellerini ayaklarını çekmeye başladı. EA, Origin üzerinden, Ubisoft Uplay üzerinden (aynı zamanda Steam üzerinden) Blizzard zaten yıllardır Battle.net üzerinden kendi oyunlarının satışlarını gerçekleştiriyor.


Böylece Bethesda da Steam'den kısmen kopan firmalardan biri oldu. Bethesda'dan gelen açıklamada, Fallout 76'nın "Bethesda.net özel" olduğu açıklandı. Bethesda'nın bu kararı sonrası çıkacak diğer yeni oyunlarının da ilerde Bethesda.net üzerinden satılacağı sonucunu çıkartabiliriz. Steam'in tüm oyunları bir kütüphanede toplaması açısından oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Her oyun firmasının oyunlarını kendi uygulamaları üzerinden satmaya başlamasıyla, bu "derli toplu" günlerin de sonu gelecek gibi görünüyor.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.