Beşiktaş'ta seçim günü

Başkan Fikret Orman yönetimindeki bazı isimleri değiştirmek için olağanüstü kongre kararı almıştı. Dün tüzük değişikliği yapan Siyah-Beyazlılar bugün yönetim kurulu için sandık başına gidecek. Orman dışında başka adayın olmadığı kongre 10.30’da Akatlar Spor Salonu’nda başlayacak.

16 Eylül 2018, Pazar 06:00
- A +
Beşiktaş'ta seçim günü

Bazı yöneticilerin yeterince sorumluluk almadığı gerekçesiyle olağanüstü genel kurula gideceklerini ifade eden başkan Fikret Orman, tüzük tadil kongresi ile birlikte olaganüstü genel kurul yapacaklarını açıklamıştı. Süreç dün başladı.

Siyah- Beyazlılar ilk olarak tüzük tadil kongresini gerçekleştirdi. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde yapılan toplantıda 4 değişiklik gerçekleştirildi. Kulübün adres değişikliği yapılan toplantıda ayrıca, kulüp yönetim kurulu üye sayısının 16’dan 14’e düşülmesi kabul edildi.

Mevcut durumda bir başkan, 10 asıl ve 5 yedek üyeden oluşan yönetim kurulu, bir başkan, 8 asıl ve 5 yedek olmak üzere 14 kişiden oluşacak. Bu değişiklik, 1 Ocak 2019’da yürürlüğe girecek. Yıllık aidatını üst üste 3 yıl ödemedikleri için kaydı sona eren üyelerin yeniden haklarından yararlanması yönündeki talep de kabul edildi.

Yönetimde 5 değişiklik

Ayrıca Divan Kurulu toplantılarının yılda 4 kez yerine 3 kez yapılması kararlaştırılırken, toplantılara 3 kez katılmayanların Divan üyeliğinin düşmesi tüzükten kaldırıldı. Ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarındaki toplantıların tarihleri, şubat, ağustos ve kasım olarak belirlendi. Kongre üyeleri bugün ise yeni yönetim için sandık başında olacak. 10.30’da başlayacak olan kongrede14 bin 456 üye, 20 sandıkta oy kullanabilecek.

Seçime tek aday olarak girecek mevcut başkan Fikret Orman yeni dönem yönetiminde 5 değişikliğe gitti. Ahmet Nur Çebi, Berk Hacıgüzeller, Erdal Torunoğulları, Hakan Kalkavan ve Emre Kocadağ yeni dönemde görev almayacak. Orman 2013’te başkanlık için yarıştığı Serdar Adalı’nın yanısıra Ahmet Kavalcı, Hüseyin Yücel, Gökçe Meriçten ile Melih Aydoğdu’ya yönetiminde yer verdi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.