"Beşiktaş'ı yenersek..."

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçı öncesi takımına güvendiğini söyledi. Şener, Beşiktaş maçının kendileri için kırılma noktası anlamını taşıdığını belirterek, "Bu maçı kazanırsak ligdeki konumumuz çok farklı bir noktaya gelir" dedi.

05 Kasım 2009, Perşembe 12:12
- A +
'Beşiktaş'ı yenersek...'

Başkan Sadri Şener hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş maçı öncesi takıma moral vermek için Trabzon'a erken geldi. İlk iş olarak dün akşam yöneticileriyle sürpriz bir toplantı gerçekleştiren Şener, bu sabah erken saatlerde de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne giderek su baskınında zarar gören antrenman sahalarında incelemelerde bulundu. Şener, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin üçte birlik bölümünde ilk üç içinde olmayı umduklarını ancak bu noktada bulunmadıklarını belirterek, "Bir iki ters sonuç aldık ve şu anda 6. sıradayız. Ama bu her şey bitti demek değil. Bu hafta sonu çok önemli Beşiktaş maçı var ve bana göre kırılma noktalarından biri.. Beşiktaş'ı mağlup edersek onların önüne geçeriz ve ligdeki konumumuz farklı bir noktaya gelir. Benim inancım o ki, biz bu ligi yine 1. ile 3. arasında bir yerde tamamlayacağız" diye konuştu.

Şener, futbolda önemli olanın saha sonuçları olduğunu belirterek, "Geçen sene galip geliyorduk ama gazeteler, 'kötü futbol var, sonuca aldanmayın' diye yazıyordu. Bu sene ise iyi oynuyoruz ama kazanamıyoruz. Halbuki sonuç önemli olan. Bana göre Trabzonspor, Türkiye'nin en iyi takımlardan biri. Çok iyi futbolcuları var ve önümüzdeki haftalarda toparlanacağımıza inanıyoruz. Trabzon zor bir şehir ve Trabzonspor bu şehrin gözbebeği. Burada kulüp başkanı ve yöneticiler fahri görev yapıyor. Eleştirinin olması doğru ve güzel bir şey. Gevşememize ve işimize daha sıkı sarılmamıza neden oluyor ama bunun dozunu iyi ayarlamak gerekiyor. Yapıcı eleştiriler yapmak lazım ki buradaki insanlar yaptıkları işten şevk alsın. Mesela son günlerde yabancı oyuncularımızla ilgili bir çok haber yer alıyor. Özellikle yerel basın mensupları önce Trabzonsporlu mu, yoksa gazeteci mi oldukları konusunda bir karar vermeli. Trabzon şehri bu kulüp sayesinde bahsedilir durumda. Bu yüzden takıma sahip çıkıp yaşatmamız lazım" dedi.

Yöneticiliğin şeref tribününde oturmak olmadığını da vurgulayan Şener, "Ben çok genç yaşta burada yöneticilik yaptım, otuzlu yaşların sonunda da başkanlık yaptım. Yöneticilik sadece önemli maç günlerinde şeref tribününde oturmak değil, bu yanlış. Genç yönetici arkadaşlarımız olumsuz saha sonuçlarından etkileniyor. Bir de üç senede bir kongreler uzun geliyor, çünkü rutinleşiyor iş. O zaman bazı kişiler kendi işlerine bakmaya başlıyor. Biz yöneticilik şevkini genç arkadaşlarımıza aşılamaya çalışıyoruz. Bazıları alıyor, bazıları pes ediyor" diye konuştu.

Şener, Beşiktaş maçından zaferle çıkacaklarına inandığını da ifade ederek, "Beşiktaş maçını kazanırsak arayı çok açarız. O yüzden yenmemiz lazım. Kendi sahamızda oynuyoruz. Bildiğim kadarıyla eksiğimiz yok fazlamız var. Ama iş geliyor, futbolcuların bu işi arzu etmelerine. Derbi maç öncesi çok fazla taktiğe de gerek yoktur. Futbolcu zaten onu kendisi algılar. Bu maçtan zaferle çıkacağımıza inanıyorum. Tabi bu bir temenni. Çünkü ben oynayacak değilim. Ama bunu arzu ediyoruz, inşallah da olur. Oyuncularla toplu halde konuşmanın fazla etkisi olmaz. Birebir bazen oyuncularla konuşuyorum. Ama hepsi zaten bu işin bilincinde. Hepsi koca koca adamlar. Daha ligde çok uzun haftalar var. Bu ligde çok şey değişecektir" ifadelerini kullandı.

"SONG OLAYINI YUMUŞAK GEÇEREK HALLETMEMİZ LAZIM"
Şener, Song'un önceki gün bir habere verdiği tepkiyi de yorumlayarak, "Yabancı oyunculara birazcıkta misafir gibi bakmak lazım. Biraz el üstünde tutmamız lazım. Belki biz biraz fazla el üstünde tutuyoruz o ayrı. Bunlar hep saha sonucunun tezahürleri. Eğer saha sonucu iyi çıkarsa bunlar hiç gündeme gelmez. Kötü gidince her şey ortaya çıkıyor. Bence işi daha yumuşak geçerek halletmemiz gerekir. Halletmeye de mecburuz. Sonuçta sıfır problemli bir takım olmaz, olamaz da. Bu problemleri çözeceğimize inanıyorum" dedi.

"YATTARA'NIN ARTIK OYNAMASI LAZIM"
Yattara'nın Türkiye liglerinin çok önemli bir futbolcusu olduğunu da vurgulayan Şener, şöyle konuştu: "Göze hoş gelen bir futbol oynuyor, fakat 11 maçtır, bir 15 dakika oynadı, bir de 20 dakika oynadı. Bizim takımda Yattara'ya ciddi bir para veriliyor. Eskiden Yattara takımda tekti. Şimdi tek değil, onun gibi bir çok futbolcu var. 11 maçtır oynamayan bir futbolcuyu, 11 maç daha oynatmadan kenarda bekletmek bana ters geliyor. Ama şimdi antrenmanlarda çok iyi diyorlar. Bana göre antrenmanlar ölçü değil. Çünkü seyirci yok, hafif ayağına bir şey gelse dinlenmeye çıkıyorsun. Yattara'nın bu önümüzdeki maçlarda kendisi göstermesi lazım. Gayet açık ve net. Çıkıp oynaması lazım. Bu halk Yattara'ya çok büyük sempati gösterdi ama şimdi o kadar sempati beslediklerini sanmıyorum. Tekrar eski Yattara haline gelmesi lazım, gelmezse de yapacak bir şeyim yok."

"TJİKUZU HATA YAPTI VE CEZASINI ALDI"
Şener, "Tjikuzu konusunda bir pişmanlığınız var mı?" şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: "Tjikuzu, 'Hoca benden yararlanmak istemiyor mu?', diye bir hisse kapıldı. Şimdi antrenmanla çıkıyor. Biz oyuncunun doksan dakika sonunda sergilediği performansa bakarız. Hazırlık döneminde herkesin beğendiği bir oyuncu. Burada bir defa hata yaptı çok da ciddi bir ceza yedi. Bizi İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la karıştırdı galiba. Şimdi normal devam ediyor. Ama çok iyi bir teklif gelirse satılmayacak bir futbolcu yoktur."

"HER ŞEYİN HESABINI VERİRİZ"
Aralık ayındaki Mali Genel Kurul'a hazır olduklarını da söyleyen Şener, "Mali genel kurula gerek olmadan bile kulübe delege olan herkes gelip ekonomik yapıyı inceleyebilir. Gereken her şeyin hesabını veririz. Bu olağan bir genel kurul. Trabzonspor'un bütçesi çok büyüdü. Küçük bütçelerle şampiyon olamazsın. Trabzonspor'un gelirleri bu kulübü rahat rahat yönetecek noktalara ulaştı. İnşallah kongrede hayırlısı olur" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ BAŞKANINA YAPILANLAR ÇOK YANLIŞ"
Şener, Beşiktaş başkanına yapılanların çok yanlış olduğunu da belirterek, "Başkanı beğenemeyebilirsin genel kurullar vardır, gider orada eleştirirsin. Ama hakaret edemezsiniz başkana, o hak kimseye verilmiyor. Bazı çirkin laflar var bunlar ilkel insanların söyleyeceği laflar" dedi. Şener, bozulan sahalar için ise çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Sahalara yapacak bir şey yok, sel. Şimdi o sahaların altından geçen bir dere vardı onun yönünü değiştirmeye çalışıyoruz. Sağ olsun Futbol Federasyonu da yardımcı oluyor bize. Sahaları yapmaya başladık" dedi.

3

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...