Beşiktaş'a kira piyangosu!

Mali kaynak akışında büyük sıkıntı yaşayan Beşiktaş, Fulya Süleyman Seba kompleksinden hiç hesapta olmayan bir gelirle nefes aldı. Miktar ise dudak uçuklatan cinsten: 100 milyon TL

21 Şubat 2013, Perşembe 11:50
- A +
Beşiktaş'a kira piyangosu!

Fulya Süleyman Seba komplesinde yer alan birçok işyeri, Asçıoğlu firması teslimatı 1,5 yıl gecikmeli yaptığı için tam 3,5 yıl kulübe kira ödemesi yapmadı. Eski yönetim tarafından Denizbank’tan alınan krediye karşılık temlik koydurulan kira gelirlerine, bankaya ödeme yapılmadığı için paranın buraya gittiği tahmin ediliyordu. Ancak ilgili banka ödeme almadığını kulübe bildirince, yöneticiler hemen harekete geçti. Tesadüfen gelen uyarı sonrasında olayı mahkemeye taşıyan Beşiktaş yönetimi, bu durumun sonuçlanmasını istedi.

İlk ödeme Acıbadem’den

Mahkemenin atadığı bilirkişi, yaşanan ödeme problemiyle ilgili olarak Beşiktaş Kulübü’nü haklı buldu ve ödemelerin yasal faizleriyle birlikte tahsiline karar verdi. Tam 100 milyon TL’lik bu ödeme emrine ise ilk ‘evet’ diyen isim Acıbadem Hastaneleri’nin sahibi Mehmet Ali Aydınlar oldu. Yüklü miktardaki bu ödeme emri sonrasında kulüp, kiracılar ve Aşçıoğlu firmasına icra takibi başlattı. Hiç hesapta olmayan bu gelirle birlikte Siyah-Beyazlılar rahat bir nefes alacak ve yapılması gereken ödemeler konusunda eli oldukça güçlü olacak.    

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.