Berrak Tüzünataç’ın tepkisine NTV’den yanıt

NTV Yaşam'ın Twitter hesabından atılan "Berrak Tüzünataç'ın davetkar stili'' tweet'ine sosyal medyadan ve Berrak Tüzünataç'tan tepki geldi.

19 Şubat 2018, Pazartesi 14:37
- A +

NTV Yaşam'ın Twitter hesabından atılan "Berrak Tüzünataç'ın davetkar stili'' tweet'ine sosyal medyadan ve Berrak Tüzünataç'tan tepki geldi.

GQ Türkiye Men of the Year 2017 Gecesi'nde yılın aktörü seçilen Ozan Güven'e ödülünü vermek için sahneye gelen Berrak Tüzünataç'ın giydiği beyaz elbiseyi haberleştiren NTV Yaşam, tepki çeken ifadelerle haberi paylaştı.

Twitter'da "Berrak Tüzünataç'ın davetkar stili" ifadelerinin kullanıldığı habere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

Tüzünataç da paylaşılan bu habere, "Basınımızda böyle bir üslup oldukça, başka bir tacizciye ihtiyacımız yok. Üslupla ilgili uyaran her cevap için teşekkürler, iyi ki varsınız" sözleriyle yanıt verdi.

Dün sabah saatlerinde atılan tweet bugün gelen tepkiler üzerine silindi. Tepkinin ardından NTV paylaşımı kaldırarak ifadeleri değiştirdi ve yeni tweet paylaşıldı. NTV bu kez paylaşımında, “Berrak Tüzünataç’ın beyaz şıklığı ifadeleri kullanıldı. NTV'nin bu tweetini alıntılayan Tüzünataç, "Bunu bir özür olarak mı almalıyım acaba" diye yazdı.

Bu paylaşımın ardından NTV, Berrak Tüzünataç'tan gecikmeli özür diledi. NTV'den haberin düzenlenmiş hali de paylaşılarak, "Bu yanlış anlaşılmadan ötürü kendisinden özür dileriz" ifadeleri paylaşıldı.

Tüzünataç özür metnine, "Bu özrün benim şahsım için önemi dışında, bu tür durumların tamamı için bir örnek olmasını diliyorum. Basının kelimelerini seçerken, toplum üzerindeki etkisinin sorumluluğunu unutmamasına vesile olmasını umuyorum. Özrun ayıp degil bir erdem olduğunu hatırlatması dileğiyle, size teşekkürler" sözleriyle cevap verdi.
 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.