"Beraberliğe bile üzüleceğimiz maçı kaybettik"

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, Bursaspor maçını talihsiz şekilde kaybettiklerini söyledi. Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise iyi bir sonuçla ayrıldıklarını kaydetti.

22 Ekim 2016, Cumartesi 19:50
- A +
'Beraberliğe bile üzüleceğimiz maçı kaybettik'
Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, Bursaspor maçını talihsiz şekilde kaybettiklerini söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise iyi bir sonuçla ayrıldıklarını kaydetti.

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, Bursaspor'a 2-0 yenildikleri maçın ardından değerlendirmede bulundu. Talihsiz bir maç kaybettiklerini söyleyen Hüseyin Kalpar, "Gerçekten beraberliğe bile üzüleceğimiz maçı kaybettik. Bu da bizi çok fazlasıyla üzdü. Özellikle de ikinci yarıda girdiğimiz net pozisyonları değerlendiremedik. Girmiş olduğumuz net pozisyonları avantaja çeviremedik. İlk golü 85'te kalemizde gördük ve hemen arkasından bir gol daha yedik. İkinci golü yedikten sonra maçı çevirmek çok zordu. Ama skor 1-0 iken 90'ıncı dakikalarda uzatmalar da gol bulabilirdik" dedi.

'İLERLEYEN MAÇLARDA GALİP GELECEĞİZ'

Ne olursa olsun maçta ortaya konan mücadeleden memnun olduğunu kaydeden Kalpar, "Bütün istatistikler anladığım kadarıyla bizim lehimize olduğunu gösteriyor. Bu kadar iyi mücadele eden takımın kazanmaması bizi tabi ki çok üzüyor. Ama futbolda bazen talihsizlikler oluyor. Bunlara rağmen galip gelememek bizi üzüyor. Basit hatalardan yediğimiz goller oldu. Ne olursa olsun bu takımın keyif veren bir oyunun var. Keyif veren maç oldu. İki takımı da tebrik ediyorum. Galip gelmeyi düşünürken goller yedik. Bunu hak ettik mi etmedik. Ama futbolda bunlar var. Ben tekrar oyuncularımı kutluyorum. Böyle iyi oynarsak ilerleyen maçlarda galip geleceğiz" diye konuştu.

Gazetecilerin Love yerine Ayite'yi neden oyuna almadığı sorusuna yanıt veren Kalpar, Love'un pozisyona girmesinin de gol atmasının da önemli olduğu belirtti.

Kalpar, şöyle devam etti:

"Girip atmak olmayabilir. Devam ediyoruz ama başka oyuncularımız da var. Ben bütün oyuncularımın yanındayım. Girmiş olduğumuz pozisyonlar iyi ama kaçırılan pozisyonlar var. Her seferinde kaçıracak değil, önemli olan bu pozisyonları yakalayabilmek. Çok iyi oynuyordu. Görev anlayışı içerisinde çok iyi oynadı. İster istemez oynayan bir oyuncuyu dışarıya almak olmazdı. Pozisyonlara giren oyuncu o olduğu için devam ettik. Yine olsa yine devam ederdim. Her zaman iyi oynayan bir takım kaybetmez diye düşünmüyorum bugün talihsiz bir gün geçirdik."

'HEDEFİMİZ İYİ OYUNDU'

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise bu maça geçen haftalarda kaybedilen puanları telafi için geldiklerini kaydetti. İyi oyunu hedeflediklerini söyleyen Hamzaoğlu, "Son zamanlarda birkaç tane oyuncumuz iyi oynuyordu onları görmek istedik. Maçın başında ne düşündüysek hepsini yaptık. İyi bir sonuçla ayrıldık. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Alanyaspor'u da tebrik ediyorum" dedi.

'HARUN HAFTALARDIR İYİ OYNUYOR'

Kaleci Harun'un haftalardır iyi oynadığını ve fazlasıyla kurtarış yaptığını aktaran Hamzaoğlu, "Önemli pozisyonları kurtarıyor. Kalecinin yapması gereken görev bu ama Harun fazlasını kurtarıyor. Maçlara iyi konsantre oluyor. Kendisini tebrik ediyorum. Bütün oyuncularımdan memnunum" diye konuştu.

'BATALLA'NIN OLMAYIŞINI ÇOK ARAMADIK'

Batalla'nın olmayışını çok aramadıklarını belirten Hamzaoğlu, şöyle devam etti:

"29 oyuncum var. Hepsinden verim alıyorum. Bütün oyuncularım maçlarda Bursaspor için her şeylerini veriyor. Maçın başında Kubilay ile Sinan'ın çıkışı vardı. Antrenmanlarda çok iyi çalışıyorlardı. Kendilerini görmek istedim. Bu maç onları oynatmak için uygun geldi. İleri çıkmakta zorlanıyorduk. Bu oyuncularla ileri çıkmak için denedik. İyi oynadılar."

'JORQUERA KİLİT OYUNCUMUZ OLDU'

Maçta 2 gol atan Jorquera'nın zor zamanlarda kilit oyuncuları olduğunu belirten Hamzaoğlu, "Çok yetenekli ve kabiliyetli bir oyuncu inşallah bize katkı vermeye devam eder" dedi.
 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...