Battlefield 5’in Battle Royale modu için oyuncu sayısı açıklandı!

Battlefield’i rekabetten öne çıkaran şeylerden biri oyunun ölçeğiydi. Yüksek oyuncu sayısı, çeşitli araçlar ve devasa haritalar… Çoğu çok oyunculu nişancıdan daha çok bir savaş hissiyatına sahipti. Battlefield 5‘in yeni oyun modu Firestorm‘la battle royale türüne büyük yapımlardan biri daha katılmış olacak.

10 Kasım 2018, Cumartesi 11:39
- A +
Battlefield 5’in Battle Royale modu için oyuncu sayısı açıklandı!

Firestorm, Battlefield 5 için yayınlandığında dengelerin değişmesi söz konusu olabilir. DICE ve Criterion’un geliştirdiği yeni oyun modu battle royale türünde, popüler markasıyla ilerleyebilir.

Battlefield 5’in Canlı Servis Geliştirme Direktörü Ryan MacArthur verdiği röportajda; oyuncu hedefinin 64 oyuncu olduğunu ve 4’er kişilik 16 takımdan oluştuğunu doğruladı. Yani Firestorm’un oyuncusu sayısı artık neredeyse standart haline gelen 100 oyuncunun altında olacak.

Aslında Call of Duty: Black Ops 4‘ün battle royale modu Blackout da beta sürümüne daha düşük oyuncu sayısıyla başladı. Öncelikle 80 oyuncuyla başlayan test süreci daha sonra 88’e yükseldi. Beta sürecinin sonunda Blackout resmi olarak çıktığında, Treyarch oyuncu sayısını 100’e çıkarma kararı aldı.

Battlefield 5: Firestorm Mart 2019’da gelecek

Battlefield 5 bu ay gelecek, ancak Firestorm Mart 2019’a kadar yayınlanmayacak. O yüzden ekibin oyuncu sayısını yükseltip yükseltmeyeceği şimdilik net değil. MacArthur Firestorm için bu konuda çok fazla tartışma olacağını belirtti.

Ayrıca, Criterion ve DICE’ın daha az oyuncu sayısıyla takım oyununa odaklanarak farklı bir yoldan gitmesi de mümkün. Savaş alanında daha az oyuncu, daha fazla takımın olmasıyla kaotik bir mod gelmesi de mümkün. Ancak bunu öğrenmek için henüz erken gibi görünüyor.

Battlefield 5 PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için 20 Kasım 2018’de gelecek. (Psoyun)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.