Başkandan başkana ziyaret!

Diyarbakırspor karşılaşması için kente gelen Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener ile yöneticileri Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i makamında ziyaret etti.

30 Ocak 2010, Cumartesi 14:47
- A +
Başkandan başkana ziyaret!

Trabzonspor üyelerini Baydemir ile birlikte Başkan Vekili ve Diskispor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz ve Belediye Meclisi Başkan Vekili Hacı Haspolat karşıladı. Baydemir, aralarında Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, Basın sözcüsü Suat Önen'in de bulunduğu konukları çiçeklerle karşılayarak dostluk mesajı verdi. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Diyarbakır'daki sıcak karşılamadan ötürü teşekkür ettiği Baydemir'i maç veya başka bir vesileyle Trabzon'da ağırlamaktan mutlu olacaklarını söyledi.

Baydemir, bugünlerde sevgi ve hoşgörü bağlarına ihtiyaç olduğunun belirterek, "Bu manada spor çok önemli bir araçtır. Sporu bir barış elçisi aracına dönüştürmemiz lazım" dedi.

Trabzon ve Diyarbakır insanı arasında çeşitli benzerlikler bulunduğunu söyleyen Baydemir, "Eşit oranda duygusal, eşit oranda tezcanlıyız. Örneğin Egeli, Zeybek'i ağır oynar, bu bir sabır işidir. Ancak bizim halayımız ile sizin horonunuz hızlılık açısından birbirine benzer" dedi.

Kulüpler ve hatta belediyeler arasında daha fazla işbirliği için çaba göstermek gerektiğine vurgu yapan Baydemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...