Başkan, Adalı'yla buzları eritti!

Metris'ten haber gönderen Serdal Adalı, “Biz suçsuzuz, şike yapan cezasını çeksin” dedi, Başkan da imzasını çekti. Bu gelişme üzerine iki taraf arasında esen soğuk rüzgar dindi

10 Ekim 2011, Pazartesi 02:30
- A +

Şike soruşturması kapsamında Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş tutuklandığında, Başkan Yıldırım Demirören bir adım öne çıkmış ve “Arkadaşlarımız aklanana kadar Türkiye Kupası’nı TFF’ye gönderiyoruz” demişti. Kamuoyunda beğeni toplayan bu davranış, özellikle Serdal Adalı’yı üzmüştü. Adalı, “Biz yanlış bir şey yapmadık, aklanmak ne demek? Başkan bizi yalnız bıraktı” diyerek, Demirören’e tepki göstermişti.

‘Bizim suçumuz yok’

Kulüpler Birliği Başkanı olan Yıldırım Demirören ilk icraat olarak şikeye karışmış takımların ligden düşürülmemesi ve hapis cezalarının ertelenmesi konusunda yasa değişikliği için Ankara’nın yolunu tutmuştu. Beşiktaş Kulübü de bu öneriye imzayla destek olmuştu. Ancak Serdal Adalı, Metris’ten Başkan’a haber gönderdi. Adalı, “Başkan böyle bir davranış içerisinde bulunmasın. Bizim suçumuz yok, şike yapmadık. Adil bir şekilde yargılanıp, o şekilde tahliye olmak istiyoruz. Vicdanlarda en küçük şüphe kalmasın. ‘Başkan yasayı değiştirtti, çıktı’ dedirtmem’ dedi. Bunun üzerine Başkan Yıldırım Demirören hemen karar değiştirdi ve Beşiktaş imzasını geri çekti. Yaşanan gelişmenin ardından Adalı’yla Demirören arasındaki buzlar da erimiş oldu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.