'Başarı onun diğer adı'

Fenerbahçe'nin yeni hocası Vitor Pereira'yı, Süper Lig'de ter dökmüş iki eski öğrencisi Jimmy Durmaz ve Djalma Campos'a sorduk. Her iki oyuncu da birbirine yakın övgü dolu sözler sarf etti.

11 Haziran 2015, Perşembe 02:30
- A +
'Başarı onun diğer adı'
Djalma Campos: Oyuncularıyla ilişkisi süper

Pereira’nın iki şampiyonluk yaşadığı Porto’dan eski öğrencisi Konyasporlu Djalma, “O çok iyi bir hoca, ofansif futbolu sever ve topun takımında kalmasını ister” dedi.

Süper Lig’de Kasımpaşa ve Torku Konyaspor formaları giyen, şu anda da ismi ciddi bir şekilde Çaykur Rizespor’la anılan Portolu Djalma, Fenerbahçe’nin yeni hocası Vitor Pereira hakkında çok olumlu şeyler söyledi. Pereira ile Porto’da 1 şampiyonluk yaşayan Djalma, 47 yaşındaki teknik adamın karakteri, oyuncularla ilişkisi ve sistemine kadar önemli ipuçları verdi. İşte eski öğrencisinin gözünden Vitor Pereira: O gerçekten çok iyi bir hoca. Her zaman elindeki oyuncularıyla en iyisini yapmaya çalışan bir yapıya sahiptir. Kendimi geliştirmemde onun katkısı çok büyüktü. Takımıyla ilişkisi çok iyidir. Her zaman kazanmayı hedefleyen birisi. Futbol anlayışı olarak da bir şeyler söylemek gerekirse ‘Ofansif futbol’u tercih eden bir teknik direktör. Topun daima kendi takımında kalmasını istiyor ve oyuncularına her zaman bunu empoze etmeye çalışıyor.

Ömer Necati Albayrak

*********************************************

Jimmy Durmaz: Nasıl kupa kazanılacağını bilir

Olimpiyakos’ta Pereira ile şampiyonluk yaşayan Jimmy Durmaz, Portekizli’yi kısaca özetledi: Tutkulu yapısı var ve kupa kazanmayı çok iyi bilir.

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira’yı yakından tanıyan isimlerden biri de Jimmy Durmaz... Portekizli çalıştırıcı ile beraber geçen sezon Yunanistan Ligi’nde Olimpiyakos’la şampiyonluk kupasını kaldıran başarılı yıldız, taraftarı heyecanlandıracak ifadeler kullandı. 47 yaşındaki çalıştırıcı için, “Çok iyi bir insandır, anlayışlı ve diyaloğa açıktır” ifadelerini kullanan Jimmy, şu ifadeleri kullandı: Ben Türkiye Ligi’ni bilen bir oyuncuyum. Hocayı da tanıyorum ve rahatlıkla söyleyebilirim ki Türkiye’de çok başarılı olacaktır. Futbola olan tutkusunun yanı sıra iyi bir taktisyendir. Bulunduğu yarışta nasıl fark yaratacağını, hedefteki kupayı nasıl kazanacağını çok iyi bilir. Bunun için de birçok kupa kazanmıştır.

Serhat Demirtaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...