Bardak çekme hayatına mal oluyordu

asdas

10 Ağustos 2016, Çarşamba 13:43
- A +

Michael Phelps, bardak çektirme uygulayan başarılı bir yüzücü. Olimpiyatlarda sayısız altın madalya kazanan sporcunu başvurduğu alternatif tedavi yönetimi birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Ancak bu metod çok riskli. Doktorların medikal anlamda bir yarar sağlamadığını öne sürdüğü bardak çekme, az kalsın Çinli bir adamın hayatına mal oluyordu.

63 yaşındaki Çinli Li Lin, omzundaki bir sorun nedeniyle bardak çekme tedavisine başvurdu.

2 ay süren tedavi sonrasında yanlış metod uygulama yüzünden sırtında 7 büyük yara oluşan Lin bardak çektirdiği için büyük pişmanlık duyduğunu söyledi. Uygulamanın ardından ateşi çıkan ve geçmeyecek yaralarla yaşamaya alışması gereken yaşlı adam, eğer biraz daha geç kalınsaydı kan zehirlenmesi yaşayacaktı.

Doktorlar yaraların zamanla enfeksiyon kaptığını ve daha ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını belirtirken, bardak çektirmenin hiçbir medikal yarar sağlamadığını da vurguladı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.