Bakırköy'de adeta mini bir olimpiyat yapıldı

Bakırköy'de adeta mini bir olimpiyat yapıldı

13 Kasım 2016, Pazar 15:19
- A +
Fotoğraflar: Süleyman Kara

Fotoğraflar: Süleyman Kara

12 Kasım günü Bakırköy Belediyesi tarafından Atatürk Spor Ve Yaşam Köyü tesislerinde düzenlenen Ataya saygı Spor şenliklerinde dokuz branşta 800 sporcu kıyasıya yarıştı.

Bakırköy ilçesi kadın futbol takımları karmaları ile birçok ünlünün katıldığı, ünlüler karmasından oluşan futbol takımlarının gösteri maçı ise güne ayrı bir renk kattı.

Büyük bir coşku içinde geçen etkinliklerde Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu tarafından tüm sporculara teşvik madalyası ve ay yıldızlı tişört dağıtıldı. Futbol, Paletli Yüzme ,Jimnastik, Yüzme ,Tenis, Satranç, Buz pisti gösterileri, Voleybol ve Basketbol branşların da yapılan müsabakalardan sonra tüm sporcuların katıldığı Kupa töreni yapıldı.

Belediye başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu törende yaptığı konuşmada , bizler Atamızı hüzünle değil işimizi daha iyi yaparak gençlerimize iyi hizmet ederek, Ona layık gençler yetiştirerek anmayı daha doğru buluyoruz dedi. Bu salondan tüm dünyaya ; bayrağımıza atamıza bağlılığımız, birlik ve beraberliğimize verdiğimiz önemin mesajını veriyoruz dedi.

BAKIRKÖY DE  BUZ  PİSTİ AÇILIŞI

BAKIRKÖY DE BUZ PİSTİ AÇILIŞI

Yaklaşık 3000 Bakırköylü hemşehrimize ücretsiz spor kursları veriyoruz. Başlattığımız; ‘’ Bakırköy de Spor Yapmayan kalmayacak’’ projesi ile her gün daha çok gencimize hizmet vermeyi hedefliyoruz dedi

Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, Bakırköy Belediye Başkanı Dr Bülent Kerimoğlu, spor , siyaset ve iş dünyasından birçok davetlinin katıldığı açılış da sayın başkan yaptığı konuşmada yakın zamanda Bakırköylü gençlere birçok spor tesisinin açılacağı müjdesini verdi. Buz pateni sporunun; estetik, asalet, dans ve müziği içeren asil bir spor branşı olduğunu yakın zamanda bur dan yetişecek bir çok sporcunun Milli takımımızda Ülkemizi temsil edeceğini söyledi. Sporculara da her türlü desteğin verileceği sözünü verdi.

Daha sonra sporcuların yaptığı güzel bir gösteri ile Bakırköy de buz pisti sporuna start verildi. Müsabakalardan sonra derece giren sporculara ödüllerini Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu ve Bakırköy İlçe Kaymakamı Adem Öztürk verdi. Organizasyonu üstlenen Bakırköy Belediye Başkanı Spor Danışmanı Sait Babaoğlu ilk kez tertipledikleri Ataya Saygı Spor Şenliğe katılan kulüplere ve katılan sporculara teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.