Bakan Mehmet Kasapoğlu: Halter bizim en çok ümidimiz olan branşlardan biri

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Halter Şampiyonası’nda 3’ü altın, 6’sı gümüş, 5’i bronz 14 madalya kazanan Milli Takımı kabul etti. Bakan Kasapoğlu, “Naim Süleymanoğlu gibi efsaneleri çoğaltmak durumundayız. Halter bizim en çok ümidimiz olan branşlardan biri” ifadelerini kullandı.

04 Mayıs 2019, Cumartesi 06:01
- A +
Bakan Mehmet Kasapoğlu: Halter bizim en çok ümidimiz olan branşlardan biri

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli haltercileri kabul etti. Bakan Kasapoğlu, Gürcistan’ın Batum şehrinde düzenlenen Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nda 3’ü altın, 6’sı gümüş, 5’i bronz 14 madalya kazanan ve ABD’nin Las Vegas kentinde yapılan Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’ndan 9’u altın, 3’ü gümüş, 8’i bronz toplam 20 madalyayla dönen haltercilerle makamında bir araya geldi. Kabulde, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ile milli takım antrenörleri de yer aldı.

‘Sizlerin yanındayız’

Bakan Kasapoğlu, tebrik ettiği milli sporculara hitaben, “Sizleri yakından takip ediyorum. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na giden yolda sizlerle daha sık bir araya geleceğiz. Halter branşındaki gelişmeleri olumlu görüyorum. Milli takımda gençleşme var. Ciddi bir ivme yakalandı. Bakanlık olarak sizlerin yanındayız. Halter bizim en çok ümidimiz olan branşlardan biri” diye konuştu. 2020 Tokyo’ya doğru önemli bir sürece girildiğini vurgulayan Bakan, “İnşallah çok büyük başarılara sizlerle birlikte imza atacağız. Olimpiyatlarda sizlerden çok ümitliyiz” dedi.

‘Naim’leri çoğaltmalıyız’

Bakan şöyle devam etti: “Naim Süleymanoğlu gibi efsaneleri çoğaltmak istiyoruz. Sizlerin de efsane olmamanız için hiçbir neden yok. Her türlü imkân var. Bunları değerlendireceğiz. Kapımız, gönlümüz sizlere her zaman açık...” Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, başarılı sporcular ve Milli Takım antrenörleriyle sohbet eden Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuklarına hediyeler de takdim etti.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...