MENÜ

Bacakları yanlara tam açma, Şpagat nasıl yapılır? Orijinal Yoga Sistemi ile bacaklarda tam esneklik!

Şpagat nedir ve nasıl kolay Şpagat açılır? Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner tarafından hazırlanan “Bacakları Yanlara Tam Açma/Kartal & Şpagat Nasıl Yapılır?” videosu ile bacakları yanlara tam açmak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde, bacaklarda mükemmel bir esnekliğe merhaba diyebileceksiniz.

11 Aralık 2020, Cuma 20:13 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, hareketsizlik ve yanlış beslenmeden kaynaklanan kilo problemlerini gidermek, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner tarafından hazırlanan “Bacakları Yanlara Tam Açma/Kartal & Şpagat Nasıl Yapılır?” videosu ile bacakları yanlara tam açmak mümkün. Orijinal Yoga Sistemi’ne ait tekniklerden oluşan bu pratik video sayesinde, bacaklarda mükemmel bir esnekliğe merhaba diyebileceksiniz.

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, “Bacakları Yanlara Tam Açma/Kartal & Şpagat Nasıl Yapılır?” videosunda uygulanan tekniklerin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda bacakları kolay ve etkili bir şekilde esnetmeye yönelik çok özel Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda uygulanan duruşlar omurgayı, kalça ve diz eklemlerini, pelvis bölgesini etkili bir biçimde esnetmektedir. Teknikler sayesinde omurganın bel kısmı olumlu etki almakta, bölge canlanmaktadır. Uygulamalar bacak ve kalça kaslarını aktif olarak esnetirken, aynı zamanda da güçlendirmektedir.”

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner, videodaki duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasını vurguladı. Tüzüner, “Videodaki teknikleri düzenli bir şekilde uygulayarak, bacakları kısa sürede esnetmeniz ve zamanla yanlara tam olarak açabilmeniz mümkün olacaktır” diyerek herkesi, mutlu ve sağlıklı yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...