Bacağını kaybetti ama umut dağıtmaya devam ediyor!

24 yaşındaki Brezilyalı model Paola Antonini geçirdiği korkunç kazanın ardından sol bacağını kaybetmişti. 21 yaşında geçirdiği bu kazadan sonra yılmayan ve mesleğine devam eden güzel model tüm dünyaya ilham veriyor.

17 Şubat 2018, Cumartesi 15:04
- A +

Paola Antonini 2016 yılında sarhoş bir sürücünün sebep olduğu trafik kazasında ağır yaralandığında henüz 21 yaşındaydı. Güzel modelin zorlu ameliyatlardan sonra sol bacağı dizinden kesilmek zorunda kaldı. 

Protez bacağı takıldıktan sonra fizik tedavi sayesinde yeniden ayağa kalkan genç manken yaşadığı bu süreci sosyal medyadan paylaşmaya başlamıştı. Instagram'da 600 binlerde olan takipçi sayısını bugünlerde 2 milyona yükseltti. 

Kazanın ardından verdiği röportajda ameliyattan sonra bacağına bakmaya cesaret edemediğini söyleyen Paola Antonini azmi sayesinde artık kaykayla pozlar vermeye bile başladı. 

Kendisi gibi kaza geçiren ve organlarını kaybeden çocuklarla sık sık bir araya gelen ve onlara desteğini veren genç kadın modelliğin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. 

Instagram paylaşımlarının altına dünyanın her yerinden mesajlar gelen genç model sağlık problemleri yaşayan ya da bir sebepten engelli olmuş herkesin kahraman savaşçısı olmuş durumda. 

Güler yüzü ve güzelliğiyle moda dergilerinde yer almaya devam eden Paola Antonini cesaretin neleri başarabileceğinin en büyük kanıtlarından biri adeta. 

Paola Antonini defilelerde yer almaya ve televizyon programlarına katılmaya devam ediyor. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.