Aziz Yıldırım Mayıs'ta bırakıyor

“Fenerbahçe aklandıktan sonra bırakacağım” diyen Aziz Yıldırım'a, Ali Koç başta olmak üzere camiadan 3 yıl daha devam etmesi için baskı var. Ancak Yıldırım, sezon sonunda olağanüstü kongreye gitmeye kararlı.

12 Ekim 2015, Pazartesi 02:30
- A +
Aziz Yıldırım Mayıs'ta bırakıyor
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yapılan son genel kurulda, “Fenerbahçe aklandıktan sonra görevi bırakacağım” açıklaması yapmıştı. Yeniden yargılamanın cuma günü görülen son duruşmasında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu gibi isimler hakkında beraat kararı verildikten sonra gözlen Yıldırım’a çevrilmişti.

Başkanın, “Yapacak çok işlerimiz var” diyerek görev süresinin sonuna kadar devam edeceği de iddia edildi. Bir başka grup ise, Yıldırım’ın akademi için Gebze’de arazi aldığını hatırlatarak, “Başkan başladığı işi yarım bırakmaz. Akademi tamamlanana kadar, en az 5 yıl daha görev alır” yorumunda bulundu.

Ancak başkan bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Akşam Gazetesi’nde Alaatin Metin’in haberine göre başta Ali Koç olmak üzere camianın önde gelenleri, Aziz Yıldırım’a görev süresi dolana kadar, yani 2018’e kadar başkan kalması için baskı yapıyor. Ancak Yıldırım, kongrede verdiği sözün arkasında durmaya kararlı.

Neredeyse tüm branşlarda sezonun başladığını göz önünde bulunduran Aziz Yıldırım’ın, takımların hedeflerinden sapmaması için olağanüstü kongreyi mayıs ayında yapma kararı aldığı kaydedildi. Başkanı bu kararından vazgeçirmek adına son ana kadar ikna çabalarının sürmesi bekleniyor.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.