Aziz Yıldırım'ın en çarpıcı 20 sözü!

Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda konuştu. Yıldırım çarpıcı sözler sarfetti. İşte Aziz Yıldırım'ın çarpıcı sözleri... (Fotoğraflar: Yusuf Dursun)

28 Ocak 2017, Cumartesi 11:32 Son Güncelleme: 28 Ocak 2017, Cumartesi 11:54
- A +

Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda konuştu. Yıldırım çarpıcı sözler sarfetti. İşte Aziz Yıldırım'ın çarpıcı sözleri... (Fotoğraflar: Yusuf Dursun)

Cumhurbaşkanımız'a FETÖ ile mücadelede sizin yanınızda bir tek Fenerbahçe kulübünün olduğu söyledim. FETÖ'yü şikayet eden tek kurum Fenerbahçe'dir. 20 Şubat'ta bu dava başlıyor. Bizler de katılacağız. Yeni savaş başlıyor!

Birkaç futbolcu üzerinde duruyoruz. Bunlardan son yabancı bir oyuncuyla ilgili belli bir noktaya geldik. %100 diyemiyorum.

Amatör şubelerde 80 milyon TL açık vardı. Kur farkından dolayı yüzde 30 artış oldu.

Beşiktaş, Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe'ye gelmemesi için elinden geleni yapıyor.

Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki anlaşma nedir. Bunu kamuoyuna açıklasınlar. İki kulüp de SPK'ya bağlı. SPK da sormuyor!

Quaresma'nın avukatı 1.5 ay önce aradı. Benimle görüşmek istedi. Ben kabul etmedim. İyi dinlesinler. Bize gelmek için teklifi elimizde. İstiyorlarsa gösteririm kendilerine. Almayacağım. Bunu da söyleyeyim.

Sosa ve kulübü ile anlaştık. Ama Sosa, Milan'da kendimi kanıtlamak istiyorum diye gelmek istemedi.

Hakem hatalarında kasıt var. Hakemler konusunda her takım bağırıyor. Bir tek iki takım bağırmıyor onları zaten biliyorsunuz.

Rıdvan Dilmen, kulübümüzün üyesi değildir. Fikri ne ise o konuda bizim üyemiz olmadığı için bir işlem yapamayız. Ben, Rıdvan Dilmen'i üyelikten atmadım. Atmaya yetkim yok. Olsa da atmazdım zaten.

Ben buradan söylüyorum. Disiplin kurulları dahil federasyonun her yerinde FETÖ'cüler var. Bana da onlar ceza veriyor. Ben, Türkiye Futbol Federasyonu için Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuyorum. Suç örgütü kurmak suçlamasıyla. Biz, FETÖ ile mücadele verirken federasyon başkanı Demirören geldi, Beşiktaş'ta FETÖ'cü avukatla savunma verdi ve gitti.

İlhan Cavcav vefat etti, benim de ölmemi bekliyorlar herhalde. Onları göndermeden gitmem, bunu bilsinler!

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nu gönderdiniz. FETÖ'cü müydü? Açıklayın. O zaman geçen sezonki tüm sonuçlar şaibelidir.

Bazı gazeteler var, ben ceza almadan 45 gün ceza alacak diye haber yapıyorlar. Sonra bakıyorum, 45 gün ceza gelmiş!

Bütün yorumcular aynı sistem. Atıyorlar kazakları böyle buradan bağlıyorlar. Güldürüyorlar beni.

Beyefendinin (Demirören), Beşiktaş'tan 100 milyon TL alacağı var. Beşiktaş yönetimine karşı sopa elinde.

500 milyon Dolar'a yayın ihalesi yaptık dediler. Bunun 250 milyon Dolar'ı Dolar olacak, geriye kalanı TL'ye çevrilecek.

Anlaşmaya göre ihale günü kur 3.26. Pazartesi günü kur 3.36 olmuş. Daha imzalamadıkları için kur devamlı yükseliyor. 1 Haziran'da ödenecek yayın ihalesi ödemesi. Kuru 3.26'dan sabitlediler. Haziran'da kur 4.00 bile olsa 3.26'dan para alacağız.

Ben bu anlaşmayı imzalamam dedim. İmzalamadım. 'İhale iptal olur' dediler, 'olsun' dedim. 16 kulüp imzalamış. İmzalamam. Buradan tavsiyem, ihaleyi iptal etsinler. Diğer kulüpler kabul ediyorsa imzalasınlar. Ama Fenerbahçe'nin hakkını versinler.

3 Temmuz sürecinde Trabzonspor ile aramızdaki kavgaya sebep olan şahıslardan birisini Lig TV'nin haber müdürü yapıyorlar. Eğer Pazartesi günü saat 17:00'ye kadar Lig TV 'biz bu adamı almıyoruz' demezse Lig TV dekoderimi iptal ediyorum.

Fatih Terim'in şahsıyla problemim yoktur ama futbol direktörlüğü görevinden ayrılmalıdır. Milli takımı çalıştırmalıdır.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.