AZİZ YILDIRIM - FATİH TERİM ARASINDAKİ 10 BENZERLİK

Aziz Yıldırım ve Fatih Terim, Fenerbahçe ve Galatasaray tarihine altın harflerle yazılmış iki isim.

23 Kasım 2017, Perşembe 18:30 Son Güncelleme: 23 Kasım 2017, Perşembe 18:40
- A +

Aziz Yıldırım ve Fatih Terim, Fenerbahçe ve Galatasaray tarihine altın harflerle yazılmış iki isim. Zaman zaman camia içinden-dışından çok eleştiriler alsalar da hem kulüpleri için hem de Türk futbolu için iz bırakan işler yaptılar... Ulaştıkları başarılarda birbirine çok benzeyen özellikleri dikkat çekici. Aziz Yıldırım-Fatih Terim ikilisini buluşturan özellikleri sizler için derledik.

İKİSİ DE OTORİTERAziz Yıldırım: Bahsetmeye gerek bile yok. 1998'den bu yana her zorluğa rağmen Fenerbahçe'de düzenin sağlanmasını için elini hep masaya vurdu.

Fatih Terim: Teknik direktörlük kariyerindeki başarının en önemli nedenlerinden biri otoritesi. İdmanda, soyunma odasında, kulübede...

CAMİALARINA SIKI SIKIYA BAĞLILARAziz Yıldırım: Başta Rıdvan Dilmen olmak üzere kulüpte efsaneleşmiş birçok isme şans tanıdı. İsmail Kartal'ı bir günde teknik adam yaptı.

Fatih Terim: Futbolla sınırlı değil. Hangi branştan olursa olsun camiaya hizmet etmiş kişileri tercih etti. Misal yardımcıları...

İKİSİ DE KIZ ÇOCUK BABASIAZİZ YILDIRIM: İlk eşi Yıldız hanımdan 2 kız sahibi oldu. İkinci eşi Gonca hanımla evliliğinden Yaz isminde bir kızı daha var.

FATİH TERİM: Fulya Terim'le kader arkadaşlığına başladığında önce Merve Terim sonra Buse Terim doğdu. Kızlarıyla hep gurur duydu.

KARİZMATİKLERAZİZ YILDIRIM: Özellikle basın toplantısındaki duruşu, konuşması, zaman zaman sesini yükseltmesi ile.. Gerçek bir lider.

FATİH TERİM: Onu vareden en önemli nedenlerden birisi karizması. İtalya'da iki marka kulübü çalıştırması biraz da bu sayede oldu.

MEHMET AĞAR'IN SIRDAŞLARIAZİZ YILDIRIM: O kadar yakın ki, Ağar cezaevinde yattığı dönemde savcılıktan özel izin alarak ziyarette bulundu.

FATİH TERİM: Aslan'ın UEFA zaferiyle taçlandırdığı sezon başta olmak üzere, yedikleri - içtikleri ayrı gitmedi.

DEFTERDEN SİLERLER!AZİZ YILDIRIM: Kulübe yapılmış en ufak bir hatada faturayı keserler. Şampiyon Ersun Yanal'ı gözünü kırpmadan yolladı.

FATİH TERİM: Galatasaray'da son macerasının noktalanmasında başkan Ünal Aysal'ı tek kalemde silmesinin payı büyüktü.

İKİSİ DE MİLLİYETÇİAZİZ YILDIRIM: Atatürkçü, Cumhuriyetçi söylemleri biliniyor... Son olarak terörle ilgili verdiği mesajlar da çok net.

FATİH TERİM: Futbolculuk döneminden bu yana aynı çizgide. Milli meselelerde onun için akan sular duruyor.

CÖMERTLER, ELLERİ AÇIKAZİZ YILDIRIM: İlk döneminde kulübe 30 milyon dolar verip, 5 milyonu hibe etmişliği bile var.

FATİH TERİM: İlk teknik direktörlük döneminde Galatasaray Basketbol Takımı'nın geciken alacaklarını ödedi.

KONTROLÜ BIRAKMAZLARAZİZ YILDIRIM: Kulüple ilgili ne icraat varsa, müdahil olmak istiyor. Stat inşaatının yapımında yaptıkları akıllarda.

FATİH TERİM: Florya'da bahçıvanlara bile taktik verdiği biliniyor! Tesis dekorasyonunun her aşamasında vardı.

İKİSİNİN DE GÖZÜ KARAAZİZ YILDIRIM: Gerilimli anlarda geri adım atmışlığı yok. Muhalif ya da rakip taraftarın üzerine yürümekten çekinmiyor.

FATİH TERİM: Leeds United olayları sonrası Ada'ya gidip, 50 bin İngiliz'in arasında maç izledi, notlarını aldı.

HER TÜRLÜ VAADDE BULUNURLARAZİZ YILDIRIM: Elbette her vaadi camia için mutlu sonla bitmedi. "Üç sene üst üste şampiyon olacağız" iddiası, vaat olarak kaldı.

FATİH TERİM: Onun da gözü kara! "Chelsea'yi yarın ya yeneceğiz ya yeneceğiz" iddiasında bulundu. İngilizler 5-0 (1999-2000) kazandı!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.