Aziz Yıldırım'dan 3 önemli mesaj!

Aziz Yıldırım'dan 3 önemli mesaj!

01 Aralık 2016, Perşembe 13:27 Son Güncelleme: 01 Aralık 2016, Perşembe 13:37
- A +

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'ndeki Aralık sayısındaki başyazısında önemli gelişmelere değindi. Yıldırım'ın uzun ve detaylı yazısında 3 ana unsur dikkat çekti.

Birincisi Gebze'de kulübün sahibi olduğu büyük araziye tüm Fenerbahçe branşlarının taşınmasıydı. Yıldırım konuyla ilgili şunları söyledi:

3 Temmuz Fenerbahçe Akademisi ve Tesisleri" gelecek 5-10 yıl içinde Gebze'de yükselecektir. Tesislere "3 Temmuz" adını vermemizin nedeni de; bu tarihin Büyük Fenerbahçe Tarihi içindeki en önemli kırılma anlarından biri olması, Fenerbahçe'nin büyüklüğünün dost, düşman herkese kesin bir dille anlatıldığı tarih olması nedeniyledir. Bağlantı yollarının tamamlanmasıyla şehir merkezinden kısa bir zamanda ulaşılabilecek bu tesisler, Türk sporuna şimdiden hayırlı olsun.

Yazıdaki ikinci önemli konu ise CAS davalarıydı. Kendilerini ilgilendiren 4 CAS davasının olduğunu ve bunun ikisinin Trabzonspor tarafından açıldığını belirten Yıldırım, Bordo Mavili kulübe de üstü kapalı mesaj gönderdi ve şunları söyledi:

Esasen CAS önünde dört dosyamız vardır. Bunlardan birisi bizim yapmış olduğumuz bir başvurunun UEFA tarafından red edilmesi üzerine yapılan temyiz başvurusudur. Bu başvuruya ilişkin duruşma 28 Eylül tarihinde yapılmıştır. Dosyaların diğer ikisi Trabzonspor tarafından yapılan temyiz başvurularına, sonuncusu ise yine Trabzonspor tarafından CAS'a ilk derece mercii olarak yapılan bir başvuruya ilişkindir.

Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bu kumpası kuran, tüm emniyet görevlileri ve yargı mensupları bugün ya firarda ya da cezaevindedir. Ancak ne acıdır ki; onların elinden çıkan fezleke ile Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA tarafından cezalandırılmıştır. Yine ne acıdır ki; ülkemizde FETÖ/PDY gerçeği ile yüzleşip, Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğunu kabul edenler hala FETÖ/PDY'NİN mensupları tarafından hazırlanan polis fezlekesinden medet ummakta, uluslararası mahkemelerde siyasetin futbola müdahale ettiği şeklinde iddialarla devletlerini suçlayabilmekte, ulusal futbol federasyonunun milli müsabakalardan men edilmesini talep edebilmektedir.

Yıldırım'ın üçüncü ve son mesajı9 ise taraftaraydı. Aziz Yıldırım, taraftarlarının her maçta Ülker Stadı'nı doldurmalarını istedi ve şunları yazdı:

Süper Lig'de Galatasaray'a karşı oynadığımız son derbi maçında tribünleri hınca hınç dolduran ve 90 dakika boyunca hiç durmadan takımımıza destek olan taraftarımız takımlarına yaptıkları pozitif katkı ile büyüklüğünü tüm dünyaya bir kere daha göstermiştir. Her türlü takdiri hak eden taraftarımız maçın kazanılmasında bir kere daha en büyük paya sahip olmuştur.

Bunun içindir ki; diğer tüm branşlarımızdaki takımlarımıza yapmış olduğunuz gibi futbol takımımızı da ligde ve Avrupa'da rakipleri ile mücadele ederken yalnız bırakmamanızı, sonuç ne olursa olsun daima onların yanında olmanızı, desteğiniz ile rakipleri ile mücadelelerinde sporcularımıza güç vermenizi arzu ediyor, bekliyoruz.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.