Ayşen Gruda’dan Hülya Koçyiğit’e cevap: Kamçıyla mı dövsünler?

Duayen sanatçı Ayşen Gruda, geçtiğimiz günlerde Hülya Koçyiğit'in "Ne baskısı, bilakis Türkiye’de herkes fazla özgür" açıklamasını, "Sevgili Hülya, daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın. Kendisine teşekkür ederiz bu pek engin düşüncelerini bizimle paylaştığı için. " şeklinde yorumladı.

24 Şubat 2018, Cumartesi 16:29 Son Güncelleme: 24 Şubat 2018, Cumartesi 16:32
- A +
Posta’nın haberine göre; Ayşen Gruda, genç isimlerden Gupse Özay'ı beğendiğini, Gülse Birsel’in de yazar olarak komedinin aritmetiğini çözmüş bir kadın olduğunu açıkladı.

“Geride kalan her şeyi unuturum. Arkana bakarak yürürsen düşersin. Hep bir geriye bakma hali… Nedir bu Türk milletinin geçmişle imtihanı? Adı üstünde. Geçmiş gitmiş. Bu millet geriye baka baka ne hallere geldi. Görüyoruz” diyen Gruda’nın açıklamaları şöyle:

“(Büyüyünce Ayşen Gruda olmak isteyen bir çocuk) Okusun, araştırsın. Ezbere yaşamasın. Kendi doğrularını kendi bulsun. Bol bol Nietzsche okusunlar mesela. Meşhur bir lafı vardır: “Pişmanlık bir köpeğin taşı dişlemesi gibi bir şeydir” der. Geriye bakmasınlar. Hep ufukta olsun gözleri. Ben gençlerimizden umutluyum hâlâ.

‘BENİM İŞİM MUHALEFET’

“İyi bir şey yapılıyorsa alkışlamayı da bilirim. Ama benim işim muhalefet. Beni eleştirenler de her zaman başımın tacıdır. Bir yerde herkes beni alkışlıyorsa, hiç eleştirmiyorsa oradan hemen kaçarım. ‘Sen yeter ki ol. Çıkıp şurada dursan bile olur’ diyenden korkarım. Allah muhafaza, gerçek zannederim. Bakın iyi bir muhalefet partimiz yok diye ne durumdayız! Güçlü bir muhalefet partimiz olsa her şey farklı olabilirdi.

Ben idama karşıyım. Ama (kadınlara, çocuklara ve hayvanlar yönelik taciz) okuyunca çıldırıyorum. Yetişkin iki insan arasında bir takım hisler gelişir ve karşılıklı rızalarıyla birlikte olurlar. Hayvanlarda bile bu böyle. Ben doğayı müthiş gözlemlerim. Ama onların bile bir birleşme yaşı var. Koca koca adamlar kendi çocuklarına… Ayıp. İşte bu çok büyük bir günah! Çok ağır cezalara tabii olmalılar.

Edevlet sefer görev emri sorgulama! Sefer görev emri kimlere çıkıyor?
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.