Aykut Kocaman Volkan'a duacı

Aykut Kocaman, önceki gün kendisini eleştiren iki meslektaşına yanıt verdi: “Fatih Terim'in sözlerinin altına imzamı atarım. Sayın Güneş'in söylediklerini ise çok anlayamadım ve kavrayamadım!”

04 Mayıs 2012, Cuma 02:30
- A +
Aykut Kocaman Volkan'a duacı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş derbisiyle ilgili teknik yorum yaptıktan sonra kendisini eleştiren Fatih Terim ve Şenol Güneş’in açıklamalarını da yorumladı. “Kalan iki maçı kazandığımız zaman şampiyon olacağımızı biliyoruz” diyen Fener’in hocası, “Futbol karşılaşması bu, savaş değil. Bu oyunun geriliminin, şiddetinin zaman zaman oyun içinde kaldığı zaman artması çok doğal. Ancak bundan çekinmiyoruz. İki maçı kazanırsak şampiyon olacağız. Çok şükür ki bugünleri gördük” ifadesini kullandı. Fatih Terim’in, “Önce başkasının yaptıklarına saygı gösterecek, sonra saygı bekleyeceksiniz” sözlerini de yorumlayan Kocaman, “Terim’in söylediklerine katılıyorum. Saygı ve benzeri şeylerle ilgili aynı şeyleri düşünüyorum. Altına imzamı atarım, çok doğru şeyler söyledi” ifadelerini kullanırken, Şenol Güneş’e daha sert yanıt verdi: “Sayın Güneş’in söylediklerini çok anlayamadım ve kavrayamadım. Geçen sezon da buna benzer şeyler söylemişti. Yine oraya doğru götürdü işi. Söylemek istediğim şu... Geçen sezon da, bu sezon da bu seviyeye gelirken çok zorlu maçlar oynadık. Geçen seneki şampiyonluğumuzun ne kadar haklı bir şampiyonluk olduğu vurgusunu yapmaya çalıştım. Benim vurgum kendi maçlarımızaydı.”

‘Volkan farkı önledi’
Kocaman, Beşiktaş derbisi ve Süper Final’le ilgili ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu: “Puanları eşitlemeyi düşünürken, rakibimiz 1 puan daha farkı artırdı. Beşiktaş net pozisyonlar yakaladı. Sahanın merkezini boşalttık. Bu affedilmez bir hataydı. O andan itibaren Volkan açıkçası farkın artmasını engelledi. Son 15 dakikalık periyotta çok istememize rağmen hiç üretkenlik ortaya koyamadık.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...