Aykut Kocaman'ın penaltı isyanı

Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

24 Ekim 2016, Pazartesi 22:14 Son Güncelleme:
- A +
Aykut Kocaman'ın penaltı isyanı
Fenerbahçe'nin mutlak kazanmak için sahaya çıktığını anlatan Kocaman, "Bu durum maçın ilk 30 dakikalık bölümüne etki edecekti. Oyun stratejimiz de bunun üstüne kuruluydu. Fenerbahçe oyunu bizim tarafımıza yıkmaya çalışacaktı. Maç tamamen böyle başladı. Bizim de buna karşı yapmamızın gereken şey onları bu süreçte kalelerine itecek durumu yaratmaktı. Aslında penaltıya kadar bu düşünce etrafında gelişti. Oyundaki ritmi yakalamaya başladığımız, Fenerbahçe'nin özellikle istekli halinin hızını düşürmeye başladığımız anlarda gelen penaltı golünden sonra dengeler bir anda değişti. O andan itibaren biraz şok olmamıza rağmen sonra toparlamaya başladık ama ilk yarı etkili hale getiremedik." dedi.

'VERİLEN VE VERİLMEYEN PENALTILAR'

Verilen ve verilmeyen penaltıların oyunun ritmini değiştirdiğini de ifade eden Kocaman şöyle dedi:

"İkinci yarı oyuncu değişiklikleriyle beraber kontrolü tamamen ele aldık. Fenerbahçe'yi kendi sahasına doğru ittik. Ancak çok doğru oynarken ceza sahasına girişler ve girişler konusunda çok becerikli olduğumuz söyleyemem. Fenerbahçe gibi bir takımı kendi sahasına hapsederek oynayabilmek kolay değil. Bir tane korner pozisyonu dışında vermeden de oynamak kolay değil. Maça damga vuran en önemli şey verilen penaltılarla verilmeyen penaltılar arasındaydı. Maçın ritmini gidişatını son derece değiştirdiğini düşünüyorum."

'BU İFADE BANA UYGUN DEĞİL'

Bir gazetecinin "Bir de istemesiniz de en ufak bir kötü gidişatta Fenerbahçe ile adınız anılıyor? 'Aziz Yıldırım'ın olduğu yerde ben olmam' diye ifadeniz var mı?" sorusun üzerine, "Böyle bir ifadem yok. Böyle bir ifade kullanılmaz. Kullanılacak bir ifade değil. Bana pek uygun bir ifade değil. Olayları mümkün olduğu kadar akıl çerçevesi içerisinde değerlendirmeye çalışıyorum. Duygularımı işin içine katmadan. Adımın anılması çok anormal de bir şey değil. Doğal bir süreç fazla da bir şey söylemeyeyim." diye konuştu.
 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...