Atilla Taş kimdir? Atilla taş kaç yaşında?

Atilla Taş kimdir? Atilla taş kaç yaşında? Atilla Taş hayatı? İşte Atilla Taş gözaltına alındıktan sonra internette en çok bu soruların cevabı aranmaya başladı. Aslında Atilla Taş'ı Türkiye "Ham Çökelek" isimli şarkıyla tanımıştı. Ancak şarkıcı Taş son yıllarda siyasi kimliği ve paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

09 Kasım 2018, Cuma 15:43
- A +
Atilla Taş kimdir? Atilla taş kaç yaşında?

Atilla Taş bir kez daha gözaltına alındı. Bu haberlerin ardından Atilla Taş'ın hayatı ve bilinmeyenleri araştırılmaya başlandı. Ham Çökelek şarkısıyla yıldızı parlayan Atilla Taş, son yıllarda siyasi kimliği ve sosyal medya paylaşımlarıyla daha çok gündeme geliyor. İşte Atilla Taş kimdir sorusunun cevabı ve detaylar...

Atilla Taş neden gözaltına alındı?

Ünlü şarkıcı Atilla Taş’ın, “FETÖ’nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan çarptırıldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için gözaltına alındığı öğrenildi. İnfaz savcılığına çıkarılması beklenen Taş’ın buradaki işlemlerinin ardından cezaevine gönderileceği öğrenildi.

Atilla Taş kimdir?

Atilla Taş kimdir, Atilla Taş, 4 Şubat 1975 tarihinde Adana’nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. Annesi Halide Yılmaz’dır. Atilla’yı henüz 20 günlük iken anneanesine bırakıp Almanya’ya gitti. İlk ve ortaokulu Ceyhan’da bitirdi. Liseyi İstanbul Davut Paşa Lisesi’nde okurken üçüncü sınıfta ailesi Mersine göç kararı verip taşındılar.

1991 yılında 16 yaşındayken Mersinde evlendiği İlk eşi İlkay Sarıköse hanımdır. 1992 yılında Sezen adında bir kız çocuğu oldu.

Değişik işlerde çalışırken bir yandan da restoranlarda, gazinolarda şarkı söylüyordu. Askerlik görevine Manisa’da başlayıp Hakkari Yüksek ovada bitirdikten sonra İstanbul’a gitmiş.

İstanbul’a gelince çok sefalet çekmiş, eşi tarafından terk edilmiş. Sonunda Erol Köse ile tanışmış ve hayatı değişmiş. “Ham Çökelek” şarkısı ile iyi bir çıkış yaparak tüm Türkiye’nin kendisini tanımasını sağladı.

Atilla Taş‘ın kendi bestelerinin de olduğu ilk albümü “Kırmızılım” 1998 yılında çıktı. Hızla bütün Türkiye onu tanıdı. Konserler vermeye başladı.

1999 yılında ilk oyunculukik kabiliyetini “Zilyoner” adlı dizide gösterdi.

Aniden ortadan kaybolduğunda ABD.ye gidip New York Film Akademisinde sinema ve televizyon eğitimi aldı.

2010 yılında Beyaz Tv.de Müzik Kutusu diye, ve 2011 yılında Kanal 7de Taş devri adında bir proğram sundu.

Atilla Taş 2000’li yılların başlarında Bedriye Elden adında bir kadının annesi olduğunu iddia etmesi üzerine bu iddiaları yalanlamış ve Bedriye Elden’in gerçek annesi olmadığını savunmuştu.

Dünya Listelerini Zorlayan Güney Koreli Park Jae Sang‘ın Gangnam Style şarkısının Türkçe versiyonu “Yamyam Style” albümünü 2012 yılının ekim ayında yaptı.

Atilla Taş, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasındadır.

Atilla Taş Filmleri :

1999 – Zilyoner (Zülküf) (TV Dizisi)

2003 – Şöhretler Kebapçısı (TV Dizisi)

Atilla Taş Albümleri :

1998 – Kırmızılım – (Erol Köse Prodüksiyon)

1999 – Atilla Taş – (Erol Köse Prodüksiyon)

2000 – Emmilenyum – (Erol Köse Prodüksiyon)

2001 – Pembeli – (Erol Köse Prodüksiyon)

2004 – Kınalı Kuzum – (Erol Köse Production)

2007 – Bir Atilla Taş Albümü – (Seyhan Müzik)

2009 – Çikolata – (Seyhan Müzik)

2011 – Yam Yam Style


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...