Atiba Hutchinson: ‘İkinci yarıda galibiyet serisi yakalamalıyız’

Beşiktaş’ın orta sahadaki sigortası Atiba Hutchinson, ikinci yarıda her şeyi değiştirebileceklerini söyledi.

05 Ocak 2019, Cumartesi 15:14 Son Güncelleme:
- A +
Atiba Hutchinson: ‘İkinci yarıda galibiyet serisi yakalamalıyız’

Beşiktaş’ın tecrübeli Kanadalı oyuncusu Atiba Hutchinson, Antalya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Deneyimli ön libero, kamp dönemindeki çalışmalarından gelecek planlarıyla ilgili olarak birçok konu hakkında düşüncelerini paylaştı.

İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten 35 yaşındaki futbolcu, “İlk yarıda işler istediğimiz gibi gitmedi, inişli çıkışlı bir ilk yarı geçti, istikrar yakalayamadık, istediğimiz noktaya gelemedik. Sıkı çalışıp ligin ikinci yarısına iyi başlamak ve seri yakalamak istiyoruz. Şampiyon olabilmeniz için sezonun belirli bir noktasında galibiyet serisi oluşturmanız gerek. Kendi kalitemize odaklanırsak bu durumu değiştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

İşte Atiba’nın diğer sözleri;

‘Görevimizi biliyoruz’

“Aramızda birçok defa konuştuk ama ilişkiler anlamında herhangi bir problem yok. Bu ilişkiler ağını gayet iyi oluşturduk ama sahada işlerin istediğimiz gibi gitmediği açık bir şekilde ortada. Geçmiş sezonlar gibi değil. Bunu değiştirmemiz gerekiyor. Profesyonel oyuncularız, görevlerimizi biliyoruz. Bu durumu tersine çevirmek için ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

‘Burak golü kokluyor!’

“Burak Yılmaz kariyeri boyunca oynadığı her takıma çok ciddi katkı yapmış bir oyuncu. Gol özelliği çok yüksek, bize karşı oynadığında da bunu görmüştüm. Doğru koşuları yapan, golü koklayan bir oyuncu.”

‘Larin, beklentileri karşılayamadı’

“Larin konusunda kulüple görüştüğümde Türkiye için uygun, potansiyelinin yüksek olduğunu söyledim. Tüm golcüler gibi oynamaya ihtiyacı var, kale önünde tehlike oluşturan bir oyuncu, gelişim sağlayacağına inanıyorum. Larin, şu an için Türkiye’de beklentileri karşılayamadı ama belirli bir kaliteye ve gol becerisine sahip. Hala çok genç bir oyuncu, öğrenmesi gereken çok şey var. Çok çalışıyor, umarım bir an önce onun için de işler yoluna girer. Hem insani anlamda hem de oyuncu anlamında doğru bir isim olduğunu düşünüyorum.”

‘Bilic’le görüşüyorum ama...’

“Sezon sonunda sözleşmem bitecek. Ben de bunu düşünüyorum, ne yapmak istediğime karar vermeye çalışıyorum. Türkiye’de 6. yılım, burada çok mutluyum, çok takdir görüyorum. Tam olarak ne yapacağıma emin değilim ama şurası kesin ki Türkiye’de kalma şansım olursa bunu değerlendirmek isterim. Slaven Bilic’le görüşüyorum. Teknik adamlığını yaptığı Al İttihad’a gidip gitmemem konusuna elbette bakarız. Ancak şu anda sadece Beşiktaş’ı düşünüyorum ve bunun için buradayım.”

‘Dorukhan çok çalışkan’

“Dorukhan, çok iyi, yetenekli, çalışkan bir oyuncu. Doğru bir anlayışa sahip, verilen fırsatı da iyi kullandı. Çok parlak bir geleceği olacağına inanıyorum. Umarım biz de bu gelişime tanıklık ederiz.” 

FOTOĞRAF: Saycan Sayım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...